خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ استاندار: سند امنیت غذایی زنجان تهیه می شود
اخبار زنجان/ استاندار: سند امنیت غذایی زنجان تهیه می شود

اخبار زنجان/ استاندار: سند امنیت غذایی زنجان تهیه می شود

به گزارش «ابهرآنلاین»، فتح الله حقیقی روز جمعه درمراسم افتتاح بخش شیمی درمانی و آزمایشگاه فوق تخصصی مهرانه زنجان افزود: فعالیت مراکز خیریه ای نظیر مهرانه بیانگر آن است که این استان از انسان های بسیار توانمندی برخوردار است.
وی اظهار داشت: وجود 120 هزار خیر و کمک ماهانه هفت میلیارد ریال به مهرانه از توانمندی بالا حکایت دارد این در حالی است که 80 تا 100 درصد هزینه درمان بیماران مراجعه کننده از استان زنجان و 40 درصد هزینه های درمان بیماران از دیگر استان ها در این مرکز رایگان است.
استاندار زنجان ادامه داد: مدیران و مسئولان باید از این توانمندی ها در جهت توسعه و آبادانی استان استفاده کنند.
حقیقی افزود: خیریه ها ثابت کرده اند، موضوع سلامت اجتماعی و پیشگیری برای آنها امری مهم محسوب می شود و فراگیری آموزش های لازم در این خصوص توسط 30 هزار جوان و نوجوان از طریق مهرانه در راستای این امر است.
استاندار زنجان ادامه داد: هم اکنون در کشورمان و در جهان موضوع بیماری های واگیر برطرف شده است و کمترین مرگ و میرهای ناشی از این نوع بیماری ها گزارش می شود در حالی که مشکل اساسی حوزه بهداشت و درمان بیماری های غیر واگیر است.
وی اضافه کرد: در ارتباط با مشکلات بیماری های غیرواگیر سه بخش عمده وجود دارد که در این میان دانشگاه های علوم پزشکی مسئولیت 20 درصدی دارند و بخشهای دیگر سازمان های متولی تغدیه سالم از قبیل جهاد کشاورزی، اداره کل استاندارد و آموزش و پرورش است که نقش مهمی در ارائه غذای سالم به مردم دارند.
حقیقی یادآوری کرد: مردم نیز مسئولیت مهمی در حوزه سلامت به ویژه رعایت الگوی غذایی خود بر عهده دارند، تا کمتر به بیماری های غیر واگیر مبتلا شوند.
استاندار زنجان ادامه داد: برای اجتماعی شدن سلامت و امنیت غذایی باید بیش از گذشته از ظرفیت های مردم بهره گرفت.
حقیقی تاکید کرد: مهرانه اقدامات متعددی را در حوزه سلامت انجام داده است و فعالیتهای این انجمن با اقدامات دانشگاه علوم پزشکی استان موازی نیست.
وی یادآوری کرد: مهرانه هیچ مزاحمتی برای دانشگاه علوم پزشکی زنجان ایجاد نمی کند و در واقع قوت بزرگی محسوب می شود و در این میان نباید این واحد دانشگاهی قفلی برای این مجموعه خیری ایجاد کند.
وی اظهار داشت: اتحاد و همدلی در شرایط کنونی کشور اهمیت زیادی دارد چرا که استکبار برای عدم توفیق و شایستگی های ایران در بخش های مختلف توطئه های متعددی را اجرا می کند.
حقیقی افزود: مقوم های اتحاد، شامل اعتماد، رضایت و مشارکت می شود و حضور خیرین و مشارکت فعالانه مردم بر گرفته از آیتم های یاد شده است که باید به سایر حوزه ها نیز تعمیم داده شود.
استاندار زنجان ادامه داد: طبق برنامه ریزی ها تلاش می شود سال آینده همایشی با حضور خیرین منتخب کشور با هدف معرفی فعالیت های مهرانه در استان برگزار شود.
وی خاطرنشان کرد: با مشارکت خیرین طرح توسعه بیمارستان ولی عصر(عج) زنجان که در سال های گذشته راکد مانده بود، فعال می شود.
9646/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.