خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نیازمند حرکت انقلابی برای غلبه و عبور از تحریم‌ها هستیم
اخبار زنجان/ نیازمند حرکت انقلابی برای غلبه و عبور از تحریم‌ها هستیم

اخبار زنجان/ نیازمند حرکت انقلابی برای غلبه و عبور از تحریم‌ها هستیم

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان با بیان اینکه ایران اسلامی در چهل سال گذشته همواره با هجمه شدید و توطئه‌های دشمنان مواجه بوده است، اعمال تحریم را یک از توطئه‌های مختلف استکبار جهانی علیه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: با وحدت و همدلی و تبعیت از فرامین ولایت فقیه توانسته ایم بر توطئه‌های مختلف دشمنان طی ۴۰ سال غلبه کنیم لذا تداوم اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها در گرو وحدت و همدلی و تبعیت از مقام معظم رهبری است.

وی با تاکید بر اینکه همه مسئولان نظام باید در خدمت رسانی به مردم تمام تلاش و ظرفیت خود را به کار بگیرند، رفع چالش‌های موجود در حوزه‌های مختلف را نیازمند بهره گیری از توان و دانش داخلی و استفاده از ظرفیت‌های بومی عنوان کرد و ادامه داد: آنچه که امروز ایران اسلامی را به عنوان کشوری مقتدر و عزتمند و مستقل در جهان مطرح  کرده گام برداشتن در مسیر استقلال و همبستگی است و غلبه بر مشکلات موجود نیز نیازمند تداوم این تفکر ارزشمند است.

خاتمی با تأکید بر اینکه با تلاش بی‌وقفه از تحریم‌ها و مشکلات عبور خواهیم کرد، گفت: به فضل الهی در پرتو مقاومت و یاری مردم و مسئولان باکار و تلاش بی‌وقفه از مشکلات عبور کرده و تحریم ها را شکست خواهیم داد.

وی با بیان اینکه برخلاف تصورات دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هر روز موفق‌تر و زنده‌تر می‌شود و البته مسئولان باید قدر خدمت در این نظام را بدانند چرا که این نعمت بزرگ پروردگار است افزود: مسئولان باید مراقب باشند تا گرایش به اشرافی گری و اسراف و رفتارهای طاغوتی نداشته باشید.

خاتمی متذکر  شد: رهبری مانند پدری دلسوز توصیه کردند کسانی که قدرت و مسئولیت دارند از اشرافی گری، اسراف و رفتارهای طاغوتی اجتناب و مشکلات طبقات ضعیف را رفع کنند چراکه این خدمتگزاری نعمت بزرگ پروردگار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه همه ملت ایران همواره در دفاع از نظام در صحنه هستند و تا به امروز نقشه دشمنان را نقش بر آب کردند و گفت: دشمنان در طول ۴۰ سال گذشته پیش‌بینی‌های زیادی در براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران می‌کردند ولی نتوانستند کاری بکنند.

خاتمی با تاکید بر اینکه با تکیه بر نیروی جوانان تحریم‌های کنون را با کار و تلاش به شکوفایی تبدیل می‌کنیم، گفت: باید برای عبور از این مشکلات انقلابی عمل کنیم و به نسل جوان و نخبه اهمیت بدهیم.

وی با بیان اینکه در هر جایی که انقلابی عمل کردیم توانستیم به پیروزی برسیم و نتیجه مثبتی برای کشورمان داشته ایم، گفت: در هر جایی هم غافل شدیم نتیجه برعکسی گرفتیم و باید درس دیگری از این تجربه درخشان داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه  نماز جمعه همواره، سنگر بصیرت افزایی، روشنگری، مقابله با توطئه‌ها، فتنه‌ها و نقشه‌های گوناگون دشمنان بوده است گفت: ۲۴ دی سال ۵۸، یکی از روزهای تاریخی است که در این روز امام راحل بحث احیای نماز جمعه را مطرح کردند و اولین نماز جمعه توسط آیت‌الله طالقانی اقامه شد.

خاتمی همچنین گفت: نماز وحدت‌بخش جمعه در ۹۰۰ نقطه کشور برگزار می‌شود که تاکنون برکات فراوانی داشته است.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.