خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ شناسنامه مناطق روستایی استان زنجان تدوین شود
اخبار زنجان/ شناسنامه مناطق روستایی استان  زنجان تدوین شود

اخبار زنجان/ شناسنامه مناطق روستایی استان زنجان تدوین شود

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از استانداری زنجان، فتح الله حقیقی افزود: در راستای دستیابی به توسعه و مقابله با آسیب های اجتماعی ضروری است همه احزاب و گروه های سیاسی استان مشارکتی فعالانه در اداره امور داشته باشند.

وی با بیان اینکه استان زنجان می تواند در اجرای طرح های اجتماعی‌محور، یکی از استان های پایلوت کشور باشد، ادامه داد: باید طرح های عملیاتی مشخصی برای کاهش آسیب های اجتماعی در استان زنجان تعریف و اجرا شود.

حقیقی با اشاره به اینکه باید شناسنامه های روستایی استان بر اساس توانمندی ها و قابلیت های هر منطقه تدوین و عملیاتی شود، گفت: با توجه به عدم تناسب میزان بالای تولیدات کشاورزی نسبت به سهم اشتغال و ارزش افزوده این بخش، در راستای توسعه اقتصاد و اشتغال بخش های کشاورزی و خدمات در استان زنجان باید سرمایه گذاری های جدی صورت گیرد.

استاندار زنجان گفت: برای توسعه اقتصاد و اشتغال بخش خدمات باید نسبت به احصاء ظرفیت های گردشگری استان و ارائه طرح های عملی برای تبدیل این فرصت ها به ثروت اقدام کرد.

حقیقی افزود:  در سفرهای یکروزه به شهرستان های استان، مهمترین مسائل شهرستان احصاء و تصمیمات لازم اتخاذ می شود و سپس پیگیری جدی در زمینه تحقق مصوبات صورت می گیرد تا بخشی از مسائل شهرهای استان حل شود.

وی ادامه داد: باید ارتباط و تعامل میان بانوان فعال در احزاب و گروه های سیاسی استان با بانوان استانداری تقویت و ایده های آنان منتقل شود.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.