خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نمازجمعه سنگر روشنگری و مقابله با توطئه های دشمنان است
اخبار زنجان/ نمازجمعه سنگر روشنگری و مقابله با توطئه های دشمنان است

اخبار زنجان/ نمازجمعه سنگر روشنگری و مقابله با توطئه های دشمنان است

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان افزود: سال گذشته نیز رهبری در دیدار با ائمه جمعه به این موضوع اشاره کردند که نمازجمعه قرارگاه تقوا، اخلاق، بصیرت و معنویت است.
وی یادآوری کرد: ۲۴ دی سال ۵۸، یکی از روزهای تاریخی است که در این روز امام راحل بحث احیای نماز جمعه را مطرح کردند و اولین نماز جمعه توسط آیت الله طالقانی اقامه شد.
حجت الاسلام خاتمی افزود: از آن تاریخ تاکنون نمازجمعه هر هفته در کشور باشکوه و عظمت فراوان برگزار می شود و این در حالی است که روز جمعه سید الایام بوده و در آیات قرآن مومنان به اقامه این نماز مهم دعوت شده اند.
امام جمعه زنجان ادامه داد: اصل نماز جمعه یاد پرودگار، تقوا، توحید، اخلاق، معرفت، ادب و انسانیت است.
خطیب نماز جمعه زنجان افزود: نماز وحدت بخش جمعه در ۹۰۰ نقطه کشور برگزار می شود که تا کنون برکات فراوانی داشته است.
حجت الاسلام خاتمی افزود: ۲۴ اسفند سال ۶۳، هنگامی که رهبر معظم انقلاب مشغول خواندن خطبه های نمازجمعه تهران بودند انفجاری رخ داد که در این حادثه ۱۴ نفر شهید و ۸۸ نفر زخمی شدند که نه تنها نماز متوقف نشد بلکه رهبری با صلابت آن را ادامه دادند.
وی با اشاره به دیدار رهبری با مردم قم ادامه داد: رهبری در این دیدار مطالبی را در ارتباط با نقش حوزه های علمیه و روحانیت، عنوان کردند و فرمودند که محاسبات غلط آمریکا در ایران همواره موجب ناکامی آنها شده است.
وی با تاکید بر اینکه تمامی مسئولان در هر جایگاهی که هستند به وظیفه خود عمل کنند، بیان کرد: رهبری مانند پدری دلسوز توصیه کردند کسانی که قدرت و مسئولیت دارند از اشرافی گری، اسراف و رفتارهای طاغوتی اجتناب و مشکلات طبقات ضعیف را رفع کنند چراکه این خدمتگزاری نعمت بزرگ پرودگار است.
۹۶۴۶/۶۰۸۵

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.