خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ قریب ۸۰ درصد رانندگان با نحوه بستن زنجیرچرخ آشنا نیستند
اخبار زنجان/ قریب ۸۰ درصد رانندگان با نحوه بستن زنجیرچرخ آشنا نیستند

اخبار زنجان/ قریب ۸۰ درصد رانندگان با نحوه بستن زنجیرچرخ آشنا نیستند

سرهنگ عباس مظفری، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: لازم است رانندگان پیش از ورود به جاده به طور دقیق و کامل با روش بستن و باز کردن زنجیرچرخ به لاستیک های خودرو آشنا شوند تا در صورت لزوم بتوانند از این وسیله ایمن کننده استفاده کنند.
وی اظهار داشت: ناآشنا بودن رانندگان با بستن زنجیرچرخ علاوه بر ایجاد راه بندان، موجب اتلاف وقت و دغدغه و نگرانی راننده و سرنشینان خودروها می شود.
مظفری، افزود: در بسیاری از مواقع عوامل پلیس راه و راهداری و همچنین رانندگان و سرنشینانی که با بستن زنجیرچرخ آشنا هستند به کمک در راه ماندگان شتافته و آنها را از نگرانی و سردرگمی، رهایی می بخشند اما این چاره کار نیست.
وی تصریح کرد: با پلیس راهنمایی و رانندگی این استان مکاتبه شده است تا یک دوره یک ساعته، نحوه باز و بست زنجیرچرخ خودرو در آموزشگاه های رانندگی به صورت عملی آموزش داده شود.
مظفری ادامه داد: رانندگان در فراگیری باز و بست زنجیرچرخ خودرو نباید تنبلی کنند و لازم است قبل از ورود به جاده، این کار را بر روی چرخ زاپاس، انجام داده و مهارت لازم را به دست آورند.
رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: پلیس راه و پلیس راهور استان زنجان قرار است یک دوره مسابقه بستن زنجیرچرخ خودرو را برگزار کنند که در این خصوص برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.
مظفری، آشنایی رانندگان با نحوه صحیح بستن زنجیرچرخ بر روی لاستیک خودروها را از جمله اهداف این مسابقه اعلام کرد و افزود: در پایان این رقابت، به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
6084/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.