خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۲۶۰ نجاتگر استانهای شمالغرب در آزمون ایثار شرکت می کنند
اخبار زنجان/ ۲۶۰ نجاتگر استانهای شمالغرب در آزمون ایثار شرکت می کنند

اخبار زنجان/ ۲۶۰ نجاتگر استانهای شمالغرب در آزمون ایثار شرکت می کنند

شهرام میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: در راستای اجرای بخشنامه سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، مبنی بربرگزاری آزمون ایثار، نجاتگران حائز شرایط هفت استان شمالغرب کشور در استان زنجان گرد هم امدند.
وی یادآوری کرد: بر این اساس نجاتگران استانهای شمالغرب برای کسب درجه ایثار، درمدت 4 روزدر 14 آیتم تعریف شده در محل پایگاه امداد و نجات شمالغرب زنجان شرکت می کنند.
این مسئول ، هدف ازبرگزاری آزمون ایثار (بالاترین درجه امدادی) را ارتقای توان عملیاتی و افزایش سطح مهارت ،همچنین توانمندی داوطلبان حوزه امداد و نجات ذکر کرد.
وی بیان کرد: باتوجه به لزوم سنجش آمادگی جسمانی و مهارت‌های متقاضیان کسب درجه ایثار، هفتمین مرحله آزمون آن با حضور نجاتگرانی از استانهای شمالغرب در استان زنجان در حال برگزاری است.
میرزایی افزود: درمرحله اول طی روزهای 25 و 26 آذر نجاتگرانی از استانهای، قزوین، کردستان، گیلان، زنجان شرکت کردند و در مرحله دوم طی 27 و 27 ذر استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل شرکت می کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان زنجان اظهار داشت: نجاتگران در آمادگی جسمانی تست کوپر، معلق ماندن، درازو نشست،انعطاف نیم تنه به جلو،دو 45 متر، پرش طول، پرش جفت و2مارپیچ ازجمله آیتم هایی است که باید درآن شرکت کنند.
وی اضافه کرد: در آیتم های بخش مهارتی در این بخش نیزنجاتگران جمعیت هلال احمرباید آیتم های جستجو و نجات شهری،جستجو و نجات بین شهری،سیلاب،ارتفاع وکمکهای اولیه شرکت کنند.
این مسئول ادامه داد: در این آزمون ناظران سازمان امداد ونجات ومربیان مهارت های مختلف هفت استان از نزدیک بر روند امورنظارت داشتند و نسبت به ا خذ آزمون در 14 مرحله که 9 مرحله آن مربوط به آمادگی جسمانی و پنج مرحله آن مربوط به مراحل مهارتی بود اقدام کردند .
وی اظهار داشت: درصورتی که نجاتگران دراین آزمون موفق به اخذ امتیازات لازم شوند درجه ایثاربه آنها اعطا خواهد شد .
میرزایی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر در بحث آموزش های همگانی مردم و همچنین آموزش های تخصصی نیروهای امدادی و نجاتگران وظایف سنگین برعهده دارد و امسال درقالب طرح مقابله با مخاطرات بشدت پیگیر اجرای آموزش های امداد و نجات برای بالابردن سطح تاب آوری جامعه و ارتقا آمادگی های اقشار مختلف جامعه تلاش می کند.
به گزارش «ابهرآنلاین»، هفتمین مرحله آزمون کسب درجه ایثار برای نجاتگران استانهای شمالغرب کشور در زنجان برگزار شد.
9646/8068

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.