خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ حضور مردم در شرایط حساس کشور رمز غلبه بر مشکلات بوده است
اخبار زنجان/ حضور مردم در شرایط حساس کشور رمز غلبه بر مشکلات بوده است

اخبار زنجان/ حضور مردم در شرایط حساس کشور رمز غلبه بر مشکلات بوده است

به گزارش «ابهرآنلاین»، رضا عسگری روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روزجهانی داوطلبان و هفته نکوداشت خدمات داوطلبانه انسان دوستانه افزود: تعبیر نشدن خواب دشمنان و از طرفی عزت و سربلندی کشورمان به دلیل همراهی آحاد مختلف مردم بوده که عاشقانه از وطن خود دفاع کردند.
وی اظهار داشت: رمز ماندگاری جمعیت هلال احمر، به عنوان مجموعه ای که در کشورمان و سایر کشورها شکل گرفته به دلیل نوع خدماتی است که در بحران های مختلف ارائه می دهند که این مهم نیز در اهداف تشکیل این مجموعه لحاظ شده است.
این مسئول ادامه داد: بر این اساس جمعیت هلال احمر در سخت ترین شرایط به ویژه هنگام وقوع حوادث ناگوار، با همدلی خدمات لازم را به همنوع خود ارائه می دهند، تا فرد آسیب دیده بتواند دوباره به چرخه زندگی خود باز گردد.
عسگری افزود: فعالیت های داوطلبان جمعیت هلال احمر کار مقدسی است که با اقدامات مورد نیاز در حوزه های مختلف به نوعی کرامت انسانیت را زنده نگه می دارند.
وی اضافه کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر بدون هیچ چشمداشتی فعالیت می کنند و در این میان وظیفه مسئولان است که قدرشناس فعالیت های آنان باشند.
فرماندار زنجان ادامه داد: بسیاری از آسیب اجتماعی از بی توجهی به کسب مهارت های زندگی ناشی می شود و این موضوع موجب ناتوانی فرد در برابر حل مشکل خود و در نهایت آسیب بیشتر منتهی می شود.
این مسئول ادامه داد: هدف جمعیت هلال احمر زندگی بهتر انسانهاست و بر این اساس باید در برنامه ریزی ها شرایطی را فراهم کرد تا ظرفیت های آنان به ویژه در کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سطح آگاهی افراد استفاده کرد.
وی بیان کرد: همکاری و همراهی آحاد مختلف مردم برای غلبه بر آسیب های اجتماعی ضروری است، چرا که در صورت صرف هزینه های هنگفت و نبود همکاری ها برنامه ها به تحقق نمی رسد.
عسگری خاطرنشان کرد: سهم داوطلبان جمعیت هلال احمر می تواند سهم بیشتری در جامعه باشد و در این میان اگر از ظرفیت های این بخش با توجه به روحیه همکاری تک تک افراد جامعه بخوبی استفاده شود، نتیجه مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

** داوطلبان هلال احمر الگوی فرهنگ ایثارگری هستند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز ادامه داد: داوطلبان جمعیت هلال احمر بهترین الگو برای نهادینه کردن فرهنگ ایثارگری، از خودگذشتگی و فداکاری در جامعه هستند.
شهرام میرزایی افزود: این جمعیت افتخار دارد از ظرفیت ها و توانمندی های فکری، مشاوره ای، فنی، مالی و تخصصی داوطلبان خود استفاده بهینه داشته باشد و آن را در راستای تحقق اهداف بشردوستانه جمعیت به کارگیرد.
وی اظهار داشت:جمعیت هلال احمر بدلیل مردم نهاد بودن همیشه در کنار مردم بوده و با توجه به رسالت ذاتی که دارد زمینه مشارکت عمومی را در حل مشکلات نیازمندان فراهم کرده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: اولین قشری که همواره در خط مقدم فعالیت های جمعیت هلال احمر قرار دارند داوطلبان هستند که بعنوان حلقه وصل بین توانمندان و نیازمندان عمل می کنند و خوشبختانه همه اقشار استان نیز دارای روحیه ایثارگری هستند.
9646/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.