خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ یکصدایی در برابر یاوه گویی های آمریکا حاکم شود
اخبار زنجان/ یکصدایی در برابر یاوه گویی های آمریکا حاکم شود

اخبار زنجان/ یکصدایی در برابر یاوه گویی های آمریکا حاکم شود

به گزارش «ابهرآنلاین»، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به فرمایشات اخیر رهبری در جمع سفرای کشورهای اسلامی در کنفرانس وحدت اسلامی افزود: ایشان راه نجات منطقه را بیداری اسلامی و تقویت حرکت مقاومت عنوان کردند و فرمودند که این وظیفه متوجه آحاد ملت های مسلمان بخصوص علمای اسلام است.
وی اظهار داشت: امسال برخی شخصیت های بزرگ سیاسی کشورها نخست وزیر اسبق کشورهای عراق و افغانستان در این جلسه حضور داشتند و در واقع از نکات قابل توجه این جلسه بود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: در این دیدار رهبری تکلیف امروز جهان اسلام را وحدت، یکدلی، همبستگی، کشورهای مسلمانان بیان کردند و ادامه دادند که این مهم به این دلیل است که این کشورها قرآن کریم، اصول اعتقادی مشترک، سنت پیغمبر، قبله واحد، عبادات و اهداف مشترک و در مرتبه دوم دشمن مشترکی دارند.
حجت الاسلام خاتمی افزود: مسائل کنونی اقتضا می کند که کشورهای جهان بیش از گذشته وحدت و همبستگی داشته باشند و مقام معظم رهبری به روسای کشورهای اسلامی نیز پدرانه نصیحت کردند که تحت ولایت الله قرار بگیرد و زیر سیطره آمریکا قرار نگیرند.
وی اضافه کرد: آمریکا بنا بر طبع استکباری خود این کشورها را تحقیر می کند و رئیس جمهوری این کشور حکام سعودی را به گاو شیرده تشبیه کرد که این تحقیر و توهین مردم عربستان است.
امام جمعه زنجان ادامه داد: امام مسلمین جانشین امام معصوم در بین مردم است و حتی توهین به ملت مسلمان عربستان را تحمل نمی کند.
وی بیان کرد: رهبری در این دیدار گفتند که هم اکنون انقلاب اسلامی در 40 سالگی خود به درخت تنومندی تبدیل شده و در این میان آمریکا و دیگر متحدش رژیم اسرائیل در حال افول و زوال قدرت است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: بر این اساس ایستادگی و مقاومت در برابر قلدری های آمریکا به ویژه رژیم نامشروع و جعلی صهیونیستی باید یک حرف واحد در کشور گفته شود.
وی بیان کرد: رهبری گفتند ملت ایران به برکت مقاومت، در سایه ایمان به خدا و اعتقاد به وعده های الهی در برابر تمام توطئه های چون کوه ایستاده است و این سخن را تمامی کشورهای جهان شنیدند.
9646/605

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.