خانه » اخبار » اشتغال ۸۴۳ نفر از محل قانون اشتغال فراگیر در بخش روستایی زنجان
اشتغال ۸۴۳ نفر از محل قانون اشتغال فراگیر در بخش روستایی زنجان

اشتغال ۸۴۳ نفر از محل قانون اشتغال فراگیر در بخش روستایی زنجان

به گزارش «ابهرآنلاین»  به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، ناصر فغفوری افزود: ۳۱۹۱ متقاضی جهت دریافت تسهیلات از طریق سامانه کارا ثبت نام کرده اند که ۲۶۹۸ متقاضی در بخش روستائی بوده است.

وی از بررسی و تصویب ۱۴۶۳ طرح به مبلغ ۱۴۱۰ میلیارد ریال جهت اعطای تسهیلات در بخش ررستائی در کمیته فنی خبر داد و گفت: پرونده این طرح ها جهت اعطای تسهیلات به بانک ها ارجاع داده شده است.

فغفوری در خصوص وضعیت طرح های اجرائی در بخش شهری طرح کارا متذکر شد: ۴۹۳ متقاضی در این بخش ثبت نام کرده اند.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان زنجان افزود: ۱۲۷ طرح به مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد ریال جهت اجرا در بخش شهری به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی ادامه داد:  در طرح های روستایی سود این تسهیلات بین ۴ الی ۱۰ درصد و در طرح های شهری ۱۸ درصد با در نظر گرفتن ۲ درصد یارانه است.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان زنجان گفت: در حال حاضر مبلغ ۱۵۵ میلیارد ریال به بخش روستایی و ۱۳۵ میلیارد ریال به طرح های شهری پرداخت شده است که علاوه بر ایجاد اشتغال جدید زمینه صیانت از اشتغال های موجود را نیز فراهم ساخته است.

ثبت ۲۵۱۲ انبار در سامانه جامع انبارها ی استان زنجان

معاون توسعه تجارت و بازگانی سازمان صنایع،معادن و بازرگانی استان زنجان گفت: با ثبت ۲۵۱۲ انبار نگهداری کالا در سامانه جامع انبارهای استان روند احتکار و قاچاق سیر نزولی داشته است.

امیر علی مسیبی افزود:  با استقبال تولیدکنندگان و فعالان نظام عرضه کالا از سامانه جامع انبارها ، آمار ثبت شده احتکار و قاچاق کاهش یافته است.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۶ سامانه جامع انبارها با هدف مبارزه با قاچاق کالا ، شناسائی مبادی ورودی و خروجی و ساماندهی و نظارت بیشتر بر توزیع کالا راه اندازی شد.

مسیبی در خصوص نحوه فعالیت سامانه گفت: در این سامانه مبدا تولید و واردات کالا و انبار نگه داری و توزیع همان کالا نیز ثبت می گردد و شرکت های حمل نقل بایستی در محلی که در سامانه جامع انبار ثبت گردیده ، کالا را تخلیه کنند.

معاون توسعه تجارت و بازگانی سازمان صنایع،معادن و بازرگانی استان زنجان  شناسایی و رهگیری آسان کالا توسط نهادهای نظارتی را عامل مهم جلوگیری از قاچاق عنوان کرد و افزود: شرکت های حمل و نقل از حمل کالا به انبارهای فقاد ثبت در سامانه منع شده اند.

مسیبی افزود: کالا از مرحله تولید و یا وادرات قانونی تا محل خرده فروشی رصد شده به همین جهت ا امکان احتکار به شدت محدود شده  است.

وی  با اشاره به حضور گروه های مختلف صنعتی،معدنی ، اصناف ، واحدهای بهداشتی و درمانی و واحدهای دامی ، طیور و آبزی در ثبت انبارهای خود گفت: شهرستان زنجان ، ابهر و خدابنده به ترتیب با ثبت ۱۲۹۲ و ۴۲۸ و ۲۳۹ بیشترین علمکرد را در این حوزه داشته اند.

معاون توسعه تجارت و بازرگانی سازمان صنایع،معادن و تجارت تاکید کرد: در حال حاضر جزو استانهای برتر در حوزه ثبت انبارها هستیم و از تمامی فعالان اقتصادی که در چرخه تولید و توزیع فالیت دارند درخواست دارم با مراجعه به سامانه ثبت انبارها ، فعالیت اقتصادی خود را منطبق بر قانون کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4467449/اشتغال-۸۴۳-نفر-از-محل-قانون-اشتغال-فراگیر-در-بخش-روستایی-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.