خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ خدابنده، در جذب مشارکت های خیری در کتابخانه سازی پیشرو است
اخبار زنجان/ خدابنده، در جذب مشارکت های خیری در کتابخانه سازی پیشرو است

اخبار زنجان/ خدابنده، در جذب مشارکت های خیری در کتابخانه سازی پیشرو است

سید مهدی موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: در زمان حاضر استان زنجان هفت کتابخانه خیر ساز دارد که سه باب آن در خدابنده واقع است.
وی با بیان اینکه هم اکنون 14 باب کتابخانه عمومی در سطح شهرستان خدابنده دایر است، افزود: از این تعداد، هفت باب کتابخانه شهری، 6 باب کتابخانه روستایی و یک مورد نیز کتابخانه سیار است.
موسوی با بیان اینکه شهرستان خدابنده پیشرو در ایجاد و راه اندازی کتابخانه های خیر ساز در استان است، اظهار داشت: کتابخانه روستاهای بلگه شیر، محمود آباد و نظر قلی در این شهرستان توسط خیران نیک اندیش بنا شده است.
وی به عملیات اجرایی کتابخانه جدید شهر قیدار اشاره کرد و ادامه داد: این کتابخانه با زیربنای 850 متر مربع از محل اعتبارات استانی در دست احداث است که با بهره برداری از آن تا نیمه نخست سال آینده، بخشی از مشکل کمبود فضای کتابخانه ای در شهر قیدار رفع می شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده از اجرای 90 عنوان برنامه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در این شهرستان خبر داد و گفت: نشست های کتابخوانی، قصه گویی، جمع خوانی کتاب، مسابقات کتابخوانی، نقاشی،خاطره نویسی از جمله عنوان های این برنامه ها است.
موسوی با بیان اینکه ‘حال خوش خواندن’ به عنوان شعار هفته کتاب امسال عنوان شده است، گفت: هم اکنون بالغ بر 6 هزار نفر در خدابنده در کتابخانه عمومی عضویت دارند.
3088/6085

انتهای پیام /*

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.