خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نخستین کارخانه تولید فرآورده‌های جانبی از تفاله زیتون احداث شد
اخبار زنجان/ نخستین کارخانه تولید فرآورده‌های جانبی از تفاله زیتون احداث شد

اخبار زنجان/ نخستین کارخانه تولید فرآورده‌های جانبی از تفاله زیتون احداث شد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از جهادکشاورزی استان زنجان، بهاره دادلویی  از احداث اولین کارخانه تولید فرآورده‌های جانبی از تفاله کارخانجات روغن‌کشی زیتون کشور در شهرستان طارم خبر داد و تصریح کرد: این کارخانه برای نخستین بار در کشور اقدام به فرآوری و مدیریت علمی پسماندهای کارخانجات روغن‌کشی زیتون کرده و بهره وری در حوزه صنایع تبدیلی زیتون نمودی واقعی می یابد.

وی اجرای این طرح را نقطه عطفی در حوزه صنایع تبدیلی زیتون در کشور دانست و بیان داشت: این کارخانه هم‌اکنون با ظرفیت ۱۴ هزار تن در سال و با جذب ماده خام ۲۰ هزار تن در شهرستان طارم در حال احداث بوده و تا پایان امسال به بهره‌برداری می رسد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان  جهاد کشاورزی استان زنجان میزان سرمایه گذاری ثابت این طرح را ۱۹ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال اعلام و تأکید کرد: در این کارخانه تفاله و ضایعات زیتون فرآوری شده و مواد قابل مصرف همچون خوراک دام، روغن، صابون و کربن اکتیو تولید خواهد شد.

دادلویی از تولید انرژی های تجدید پذیر و سوخت سبز در کارخانه مذکور خبر داد و اضافه کرد: بهره برداری از این کارخانه اثرات زیست محیطی فراوانی به دنبال دارد به طوری که با جمع آوری سالانه حدود ۱۷ هزار تن تفاله زیتون از شهرستان و منطقه مانع از آلودگی رودخانه قزل اوزن شده و مدیریت پسماندها در سه استان همجوار گیلان، قزوین و زنجان در شعاع ۵۰ کیلومتر  شکل خواهد گرفت.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: مزایای این طرح قابل قیاس با سایر واحدهای روغن کشی نیست و کاملا متفاوت از نظر نحوه روغن کشی، مواد اولیه و محصول نهایی بوده و برای اولین بار در ایران اجرا می شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4462561/نخستین-کارخانه-تولید-فرآورده-های-جانبی-از-تفاله-زیتون-احداث-شد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.