خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ صنعت مسگری در زنجان احیا شده است/ فعالیت ۷۰۰ کارگاه مسگری
اخبار زنجان/ صنعت مسگری در زنجان احیا شده است/ فعالیت ۷۰۰ کارگاه مسگری

اخبار زنجان/ صنعت مسگری در زنجان احیا شده است/ فعالیت ۷۰۰ کارگاه مسگری

یحیی رحمتی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به صنعت مسگری در استان زنجان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه طی سال‌های اخیر این صنعت توسعه خوبی داشته است. 

وی اظهار کرد: صنعت مس یکی از صنایع قدیمی استان زنجان است که از گذشته‌های دور در  استان زنجان وجود داشته است ولی در مقطعی افول داشت ولی امروز توسعه خوبی دارد. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: مس زنجان دارای بالاترین استاندارد در زمینه کیفیت و استحکام  است و این صنعت توانسته دوران دو دهه‌ای رکود خود را پشت بگذارد. 

وی ابراز کرد: برای اینکه صنایع‌دستی استان زنجان به‌راحتی در بازار به فروش برسد باید کیفیت محصولات تقویت شود تا اشتغال افزایش پیدا کند. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان افزود: صنعتگران استان زنجان با تلاش خود در صنایع‌دستی استان زنجان  کیفیت را در کالاهای تولید حفظ کرده‌اند طی سال‌های اخیر صنعت مس استان احیا شده است. 

رحمتی از افزایش تعداد فعالان صنعت مسگری استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: تعداد فعالان صنعت مسگری استان زنجان از ۵ کارگاه  در سال ۸۹ به ۷۰۰ کارگاه طی امسال افزایش‌یافته است.

وی از فعالیت بیش از دو هزار نفر در صنعت مسگری خبر داد و گفت: روزانه ۱۵ تن انواع ظروف مسی از همین کارگاه‌ها تولید و به ۱۲ کشور صادر می‌شود.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.