خانه » اخبار » تیم برایتونیک بانوان زنجان برای مسابقات کشوری آماده می شود
تیم برایتونیک بانوان زنجان برای مسابقات کشوری آماده می شود

تیم برایتونیک بانوان زنجان برای مسابقات کشوری آماده می شود

داوود ارفعی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین»، افزود: این پیکارها از هشتم آذر امسال به مدت 2 روز به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: در این رقابت ها تیم های شرکت کننده برای حضور، نیاز به تولید موسیقی خاص دارند و به حرکات، رفتارها، صحبت ها و موسیقی، امتیاز تعلق می گیرد.
ارفعی با اشاره به اینکه برایتونیک مدت 2 سال است که تحت پوشش هیات ورزش روستایی و بومی محلی قرار گرفته است یادآورشد: چهار نفر از ورزشکاران تیم برایتونیک بانوان زنجان پارسال توانستند در مسابقات قهرمانی کشور که در قزوین برگزار شد، عنوان قهرمانی را به دست آورند.
وی با بیان اینکه این رشته ورزشی نوپا، مشابه ورزش ایروبیک است و به صورت انجمن و زیر نظر هیات ورزش روستایی و بومی محلی قرار دارد، اظهار داشت: در زمان حاضر برایتونیک، فقط در شهرستان ابهر و در بخش بانوان فعال می باشد و از وجود 14 ورزشکار و چهار مربی برخوردار است.
ارفعی افزود: سید زهرا سادات موسوی، نیز از مدرسان زنجانی برای تونیک و جزو پیشکسوتان این رشته است که باید از وجود این پیشکسوت در توسعه این رشته ورزشی در تمام شهرستان های این استان، بهره گرفت.
وی تصریح کرد: مردان، رغبت چندانی برای فعالیت در این رشته ورزشی ندارند اما در سایر استان ها از آن استقبال می شود.
به گزارش «ابهرآنلاین»، برایتونیک مجموعه ای از ورزش، بازی، الفاظ، تفکرات، خلاقیت، مسابقه، تفریح، فرهنگ، هنر و حرکات سالم سازی است که فرد را به سوی تندرستی و شادی هدایت می کند و قابل اجرا برای همگان است.
همه افراد جامعه با هر شرایط جسمی حتی معلولین و نابینایان و افراد استثنایی می توانند حرکات زیبای برایتونیک که نیازی به تجهیزات خاص ندارد را با الهام از کد گذاری بین المللی حروف الفبا طراحی شده، به صورت انفرادی یا گروهی اجرا کنند.
در سال 1870 میلادی یک فرد نابینای فرانسوی به نام لوئی برای، جهت ایجاد سهولت در خواندن و نوشتن از طریق لمس برای هر حرف الفبا کدگذاری ویژه ای طراحی کرد.
با این ابتکار به تدریج تمامی ملت ها این روش را بکار گرفتند و خط برایتونیک بین المللی شد و در اوایل دهه 1380 یاسمن موئدی یک ایرانی فعال در امور اجتماعی فرهنگی نیکوکاری ورزشی با ترکیب قوانین کدگذاری حروف الفبا و اجرای تمرینات ورزشی، برایتونیک را ابداع کرد.
وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی در سال 1391 این ورزش را به رسمیت شناخت و در سال 1392 انجمن برایتونیک زیر مجموعه فدراسیون ورزشهای همگانی فعایلت خود را آغاز نمود.
با تجسم یک جدول 6 خانه ای در فضا یا بر روی زمین ورزشکار با انتخاب کد مورد نظر تمرین های ورزشی را با دست ها و پاها اجرا می کند.
6084/6085

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.