خانه » اخبار » ۱۲۰ کیلومتر از جاده های زنجان به سیستم روشنایی مجهز هستند
۱۲۰ کیلومتر از جاده های زنجان به سیستم روشنایی مجهز هستند

۱۲۰ کیلومتر از جاده های زنجان به سیستم روشنایی مجهز هستند

جواد یوسفی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» با بیان اینکه تاکنون برای ایجاد روشنایی در جاده های استان اعتبار جداگانه ای تخصیص نیافته است، اظهار داشت: کل اعتبارات راهداری و حمل و نقل جاده ای 35 میلیارد ریال است در حالیکه فقط هزینه نگهداری و تعمیر و تعویض لامپ های جاده ها سالانه نیازمند پنج تا 6 میلیارد ریال است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، هزینه هر کیلومتر ایجاد روشنایی برای جاده های ارتباطی استان را سه میلیارد ریال بیان کرد.
یوسفی ادامه داد: با اجرای طرح نیوجرسی در آزاد راه های استان، ایجاد تیر برق و کابل پیش بینی شده که نیازمند اعتبار قابل توجهی است و با تخصیص لازم این مهم عملیاتی می شود.
وی یادآوری کرد: هم اکنون گردنه‌ های کوهستانی، همه پارکینگ‌های آزاد راه زنجان – قزوین، زنجان – تبریز، خروجی زنجان – بیجار تا پلیس راه، سه راهی سلطانیه، خروجی زنجان به سمت میانه و تقاطع های ورودی و خروجی شهرهای استان مجهز به روشنایی است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: این مسیرها جزو نقاط حساس، مه گیر و حادثه خیز است و روشنایی نیز در این مسیرها و تقاطع های همسطح و غیر همسطح اجرا می شود.
یوسفی خاطرنشان کرد: گردنه ها، تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح و نقاط پرحادثه در مسیرهای پرترافیک در اولویت برنامه‌ ایجاد روشنایی قرار دارد.
به گزارش «ابهرآنلاین»، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی – زنجان – ابهر – زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.