خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۶۵۰۰ قالیباف در زنجان بیمه هستند
اخبار زنجان/ ۶۵۰۰ قالیباف در زنجان بیمه هستند

اخبار زنجان/ ۶۵۰۰ قالیباف در زنجان بیمه هستند

محسن جعفری در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به بیمه قالیبافان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در استان زنجان ۶ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه قالی بافی هستند.

وی به نظارت بر دار قالی‌ها اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح تعداد بیمه شدگان قالیباف در استان از ۲۲ هزار نفر به ۶ هزار و ۵۰۰ نفر کاهش یافته و این تعداد به علت اینکه شغل اصلی شان قالیبافی نبوده و در شغل دیگر مشغول به کار بودند و یا اینکه جذب کار دیگر شدند بیمه آنها حذف شده است. 

مدیر اداره فرش  سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: طرح نظارت و بازرسی از دار قالی‌ها در زنجان از ۳۱ مردادماه سال ۹۳ شروع‌شده تا افرادی که از بیمه تأمین اجتماعی قالیبافان استفاده می‌کنند شناسایی و افرادی که ذی‌حق هستند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.   

جعفری گفت: دارابودن سن پایین تر از ۵۵ سال، داشتن مدرک فنی و حرفه ای و دریافت کارت قالیبافی از اتحادیه قالیبافان از جمله این شرایط  است و گرفتن مدرک فنی و حرفه ای منوط به قبولی در آزمون است. 

وی ابراز کرد: در حال حاضر بیمه قالی بافان به علت کمبود اعتبار خیلی سخت انجام می شود.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: در استان زنجان بیش از ۵۰ هزار بافنده دارد و این اداره با همکاری سازمان تامین اجتماعی به بیمه قالی بافان واقعی توجه جدی دارد. 

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.