خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مسائل کارخانه روغن نباتی جهان ناشی از سوء مدیریت است
اخبار زنجان/ مسائل کارخانه روغن نباتی جهان ناشی از سوء مدیریت است

اخبار زنجان/ مسائل کارخانه روغن نباتی جهان ناشی از سوء مدیریت است

به گزارش «ابهرآنلاین»، شماری از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان در اعتراض به معوقات پرداخت نشده و رعایت نشدن قانون کار از سوی کارفرما برای روز دوم در مقابل استانداری زنجان تجمع کردند.
معاون مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری زنجان در این باره به خبرنگار «ابهرآنلاین» گفت: حدود سه ماه پیش مدیریت کارخانه روغن نباتی جهان به دلیل آنچه بروز کردن خط تولید عنوان شده بود به مدت 10 روز خط تولید را تعطیل کرد ولی این تعطیلی به گفته کارگران مجموعه به حدود 45 روز رسید.
ابراهیم فتاحی ادامه داد: با پی گیری های انجام شده و تشکیل جلسه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکلات کارخانه روغن نباتی جهان، کارفرما از ابتدای آبان امسال قرارداد جدیدی با کارگران منعقد کرد و متعهد شد معوقات را در اسرع وقت پرداخت کند ولی دوباره به واسطه بروز مشکلاتی کارگران دست از کار کشیدند.
معاون مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری زنجان با بیان اینکه هم اکنون کارخانه روغن نباتی جهان حدود 125 نفر کارگر دارد، گفت: قرار است اوایل هفته آینده جلسه ای با حضور دستگاه های متولی به منظور رسیدگی به وضعیت این واحد تولیدی و تعیین تکلیف آن تشکیل شود.
به گزارش «ابهرآنلاین»، روغن نباتی جهان در روزهای پایانی سال 95 نیز در اثر بروز مشکلاتی در تامین مواد اولیه تعطیل شد و در پی این تعطیلی، کارگران شاغل در آن به خاطر از دست دادن شغل خود چند مرتبه مقابل استانداری زنجان تجمع کردند.
شرکت روغن نباتی جهان در اردیبهشت سال 92 در حالی که بیش از 630 کارگر داشت به بخش خصوصی واگذار شد.
3088/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.