خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نماز صبح در ۱۸ درصد مساجد شهری زنجان برگزار می‌شود
اخبار زنجان/  نماز صبح در ۱۸ درصد مساجد شهری زنجان برگزار می‌شود

اخبار زنجان/ نماز صبح در ۱۸ درصد مساجد شهری زنجان برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سعید ناصری ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، بر ترویج و توسعه فرهنگ نماز در جامعه  تأکید کرد و گفت: در راستای تحقق این امر مهم از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

وی اظهار کرد: ستاد اقامه نماز با بهره‌گیری از ظرفیت سایر دستگاه‌ها تلاش لازم برای ترویج فرهنگ نماز را دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان به برگزاری مسابقه سرا سری کتاب‌خوانی با موضوع نماز اشاره کرد و گفت: این مسابقه با عنوان «خانه بهشتی» برگزار می‌شود و در آن اصول و روش‌های نماز ترویج نماز و راه‌های تشویق و ترغیب به نماز و پاسخ به شبهات ارائه می‌شود.

ناصری تأکید کرد: هدف از برگزاری مسابقه این است که مردم بیشتر با نماز و نمازخوانی آشنا شوند. 

وی افزود: مهلت ارسال مکتوب مسابقه سرا سری از تاریخ ۲۱ «ابهرآنلاین»ماه تا ۲۲ آذرماه تعیین‌شده و ۱۵ تا ۲۲ آذرماه و در این میان امکان حضور در این مسابقه در فضای مجازی فراهم می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان تصریح کرد: امسال در سطح کشور ۴۹ تفاهم‌نامه بین ستاد اقامه نماز و سایر دستگاه ها منعقدشده و تعداد تفاهم‌نامه‌های استانی که از تفاهم‌نامه‌های کشوری برش زده‌شده ۹۴ تفاهم‌نامه است.

ناصری به برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه دانشجو معلمان استان زنجان اشاره کرد و افزود: هرسال برای این افراد دوره ۲۴ ساعته برگزارشده تا مهارت لازم را داشته و راه‌های علمی و عملی آموزش نماز را بیاموزند و توان پاسخگویی به شبهات  در خصوص نماز و نمازخوانی را داشته باشند.

وی بابیان اینکه استان هزار و ۲۰۰ مسجد شهری و روستایی دارد، ابراز کرد: در ۱۸ درصد مساجد شهری استان نماز صبح اقامه می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان گفت: در ۶۰ درصد مساجد شهری استان نماز ظهر و عصر و ۷۰ درصد هم نماز مغرب و عشاء  اقامه می‌شود.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.