خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ هفته وحدت نمادی از ضرورت همبستگی ملی و پرهیز از اختلافات است
اخبار زنجان/ هفته وحدت نمادی از ضرورت همبستگی ملی و پرهیز از اختلافات است

اخبار زنجان/ هفته وحدت نمادی از ضرورت همبستگی ملی و پرهیز از اختلافات است

حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به ماه ربیع‌الاول اشاره کرد و افزود: اسلام بر پایه  وحدت امت اسلامی بنّا گذاشته شد و تأکیدات زیادی در  قرآن، حدیث و سیره پیامبر (ص) و ائمه اطهار بر وحدت و انسجام اسلامی وجود دارد.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی با تأسی از نهضت نبوی با شعار و محوریت وحدت شکل گرفت و با تمسک به همین اصل پیروز شد و امروز نیز قوام و استمرار آن با وحدت و یکپارچگی مردم حول رهبری نظام محقق خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان  گفت: هفته وحدت نمادی از ضرورت و الزام همبستگی ملی و پرهیز از اختلافات و تفرقه در همه عرصه‌های اجتماعی است و نباید آن را محدود به یک مناسبت خاص کرد.

صفی یاری تأکید کرد: هفته وحدت به‌تناسب میلاد باسعادت پیامبر رحمت (ص) نام‌گذاری شد و هفته وحدت و انسجام اسلامی ره‌آورد اساسی نهضت پیامبر اعظم است و امت پیامبر باید همواره به آن توجه کنند.

وی افزود: دشمن با راهبرد ایجاد تفرقه و گسست در بین مردم نقشه‌ها و فتنه‌ها ی رنگارنگی را تدارک دیده  و جامعه ما باید با این پدیده بسیار هوشمندانه برخورد کند و در  دام دشمن نیافتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تأکید کرد: حضرت امام (ره) داعیه‌دار وحدت اسلامی و مقام معظم رهبری ادامه‌دهنده همان مسیر و همان مشی الهی حضرت امام است و همواره مردم را به وحدت و یکپارچگی حول اسلام ناب و مکتب فکری حضرت امام فرامی‌خواند.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.