خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ صادرات صنایع‌دستی زنجان از گمرک ممنوعیت ندارد
اخبار زنجان/ صادرات صنایع‌دستی زنجان از گمرک ممنوعیت ندارد

اخبار زنجان/ صادرات صنایع‌دستی زنجان از گمرک ممنوعیت ندارد

حمید احمدی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به درآمد گمرک استان زنجان طی هفت ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: گمرک استان زنجان در این بازه زمانی بیش از هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال درآمد داشته است. 

وی اظهار کرد: درآمد گمرک استان زنجان طی سال گذشته در همین بازه زمانی بیش از ۷۲۲ میلیارد و ۵۰۷ میلیون ریال بوده که در مقایسه با درآمد امسال رشد ۶۲ درصدی را نشان می دهد. 

مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: بیش از ۴۵ کشور مقصد صادرات گمرک استان زنجان است. گمرک زنجان در حال حاضر از نظر صادرات به رتبه ۲۲ رسیده و در بخش واردات در بین گمرکات کشور  هم به رتبه نوزدهم رسیده است. 

وی با بیان اینکه صادرات محصولات صنایع‌دستی استان زنجان از طریق گمرک ممنوعیت ندارد، ابراز کرد: پیگیری موضوع صادرات فرش دستباف از طریق گمرک زنجان مدنظر بوده و متولیان امر اگر درخواست بدهند صادرات فرش را از طریق گمرک استان انجام می‌دهیم. 

مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: بیشتر کالاهای وارداتی استان زنجان ماشین‌آلات و مواد اولیه برای واحدهای تولیدی در استان است. 

احمدی افزود: نیازی به اخذ مجوز برای صادرات فرش و چاقو از گمرک استان زنجان وجود ندارد و تولیدکنندگان برای صادرات چاقو و فرش برنامه‌ریزی بکنند.

پیش از این فرش زنجان از گمرک قم صادر می شد و چاقو هم صادر نمی شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4453622/صادرات-صنایع-دستی-زنجان-از-گمرک-ممنوعیت-ندارد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.