خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ برای تداوم اقتدار ایران باید متحد و یک صدا باشیم
اخبار زنجان/ برای تداوم اقتدار ایران باید متحد و یک صدا باشیم

اخبار زنجان/ برای تداوم اقتدار ایران باید متحد و یک صدا باشیم

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله علی خاتمی چهارشنبه شب در یادواره ۳ هزار شهید  زنجان و سالگرد شهادت شهید مدافع حرم شهید یدالله صمدی که در  مهدیه مشهد برگزار شد با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه ۴۰ ساله ولایت فقیه به اقتدار و عزت دست یافته است اظهار کرد: برای تداوم اقتدار و عزت ایران اسلامی همه باید متحد و همدل باشیم. 

وی افزود:استکبار همواره کوشیده با روش های مختلف به ایران اسلامی ضربه بزند و رویکرد حال حاضر استکبار جهانی ایجاد بدبینی و ناامیدی در کشور است و در این شرایط ملت ایران هرگز مرعوب و تسلیم تفکرات و خواسته های نامشروع و استبدادی آمریکا نخواهد شد.

خاتمی با تأکید بر اینکه آمریکا از نفوذ و قدرت منطقه‌ای ایران در هراس است و با شکل‌های مختلف این روند را تحت تأثیر قرار دهد، افزود: ایران اسلامی همواره کوشیده ثابت و امنیت پایدار در منطقه خاورمیانه حاکم باشد ولی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا تداوم حضور نامشروع خود را در گسترش بی‌ثباتی در این منطقه می‌داند و بر این تفکر استبدادی خود تأکید دارد.

نماینده ولی فقیه در  زنجان شرایط حال حاضر کشور سوریه را مورد تحلیل قرار داد و با یادآوری فرآیند ۶ ساله مناقشات در این کشور افزود: امروز دولت و ملت سوریه از حضور ایران در این کشور استقبال کرده و خواستار تداوم این حضور سازنده هستند.

خاتمی با بیان اینکه حضور روسیه و ایران در سوریه خواسته دولت و ملت این کشور است، افزود: ملت سوریه خواستار خروج آمریکا از سوریه بوده و حضور این کشور را عامل شکل گیری جریان های مخرب و تروریستی می دانند.

شایان ذکر است در این یادواره پیام حجت الاسلام شهیدی رئیس سازمان بنیاد شهید قرائت شد.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.