خانه » اخبار » اهدای خون در فصل سرد سال کاهش می یابد
اهدای خون در فصل سرد سال کاهش می یابد

اهدای خون در فصل سرد سال کاهش می یابد

پروین علیجانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: بر این اساس طی مهر امسال 2 هزار و 625 نفر به مراکز اهدای خون شهرهای زنجان و ابهر مراجعه کردند که از این تعداد یکهزار و 982 نفر موفق به اهدای خون دشند.
وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده 218 نفر پلاکت و پلاسما و 136 نفر از بانوان زنجانی نیز خون اهدا کردند.
این مسئول خاطرنشان کرد: خون و فرآورده های خونی نیاز دائمی و همیشگی است و همکاری و مشارکت مردم در انجام این کار خیرخواهانه نیاز بیماران به این ماده حیاتی را تامین می کند.
مسئول دفتر جذب و حفظ اهدا کنندگان پایگاه انتقال خون استان زنجان ادامه داد: طی روز اربعین امسال نیز 120نفر به مراکز اهدای خون استان در شهرهای زنجان و ابهر مراجعه کردند که از این تعداد نیز 92 نفر خون اهدا و 10 نفر دیگر نیز پلاسما اهدا کردند.
وی خاطر نشان کرد: طبق برنامه پایگاه انتقال خون شهر زنجان واقع در چهارراه سعدی روزهای /شنبه تا چهارشنبه/ از ساعت هشت صبح تا 18:45 عصر و پنجشنبه ها نیز هشت تا 17:45 و شهروندان ابهری نیز برای انجام این کار خداپسندانه می توانند روزهای /یکشنبه تا چهارشنبه/ از ساعت هشت تا 11 صبح به پایگاه انتقال خون این شهر مراجعه کنند.
به گزارش «ابهرآنلاین»، سال گذشته 32 هزار و 957 نفر به مراکز اهدای خون استان مراجعه کردند که این تعداد در مقایسه با سال ماقبل آن 8.5 درصد افزایش دارد.
از مجموع مراجعه کنندگان در مدت یاد شده به تعداد چهار هزار و 229 نفر معادل 13 درصد نمونه گیری شدند و 22 هزار و 49 نفر نیز خون اهدا کردند.
سالانه 94 درصد اهدا کنندگان خون در استان زنجان را مردان و بقیه را زنان تشکیل می دهند.
سالانه حدود 23 هزار واحد فرآورده خونی در این استان تولید و مورد استفاده بیماران قرار می گیرد.
9646/8068

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.