خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ حوزه آبخیز دومین اولویت سازمان در راستای اجرای کاداستراست
اخبار زنجان/ حوزه آبخیز دومین اولویت سازمان در راستای اجرای کاداستراست

اخبار زنجان/ حوزه آبخیز دومین اولویت سازمان در راستای اجرای کاداستراست

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» به نقل از اداره کل منابع طبیعی استان زنجان، اکرم توفیقی در نشست هم اندیشی پروژه کاداستر اراضی ملی، افزود: استان زنجان در تمام سال‌ها حتی فراتر از آنچه در برنامه آمده است در زمینه ممیزی و حدنگاری عملکرد مناسبی داشته و اقدامات ملی انجام گرفته در حوزه ممیزی و حدنگاری کمرنگ بوده است.

وی با بیان اینکه تهیه کاداستر  ۸۵ درصد کل اراضی ملی کشور بر عهده سازمان است و ۱۵ درصد نیز به عهده جهاد کشاورزی است، اضافه کرد: البته مرزبندی و تعیین مرز ۱۵ درصد نیز بر عهده سازمان جنگل ها است.

مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی ملی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اجرای پروژه کاداستر ملی در اراضی جنگلی را از اولویت های اساسی سازمان در سال جاری اعلام کرد و گفت: اجرای این پروژه در حوزه های آبخیز دومین اولویت سازمان در حوزه ممیزی و حدنگاری اراضی ملی است.

توفیقی با اشاره به عدم تامین منابع مالی جهت اجرای کاداستر ملی افزود: خوشبختانه ۱۲۰ میلیون هکتار از اراضی ملی در سامانه ثبت جانمایی شده است و بیش از ۳۲ میلیون هکتار نیز در این سامانه ثبت شده است.

توفیقی حوزه های آبخیز را دومین اولویت سازمان متبوع در راستای اجرای کاداستر اراضی ملی دانست و گفت: این مهم با همراهی مسئولین ادارات منابع طبیعی در استان ها تحقق می یابد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4442322/حوزه-آبخیز-دومین-اولویت-سازمان-در-راستای-اجرای-کاداستراست

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.