خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مهارت های زندگی باید جدی گرفته شود
اخبار زنجان/ مهارت های زندگی باید جدی گرفته شود

اخبار زنجان/ مهارت های زندگی باید جدی گرفته شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مسیح‌الله سلطانی ظهر دوشنبه در آئین افتتاحیه طرح دادرس «دانش‌آموزان آماده در شرایط سخت» جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در یکی از دبیرستان های زنجان گفت: کشور ما ایران یکی از مناطق حادثه‌خیز دنیا است و استان زنجان حداقل ۱۸ حادثه‌ای که در کشور شناسایی شده را تجربه کرده است.

وی افزود: ضرورت این است که آمادگی کافی را همیشه داشته باشیم. تجربه‌ ثابت کرده است که ذهن فراموشکاری داریم و در ایام حوادث فعال هستیم که آموزش‌ها و مهارت‌ها را کسب کنیم ولی بعد از مدتی فراموش می‌کنیم که همین امر باعث برخی مشکلات شده است.

سلطانی تصریح کرد: پژوهش‌ها نشان می‌دهد که در بحث مهارت و مهارت‌آموزی در کشور ضعیف هستیم مثل مهارت زندگی، مهارت اجتماعی و مهارت امدادی. در بحث مهارت اجتماعی مهارت لازم را نداریم و با انواع آسیب‌ها مثل اعتیاد و … مواجه می‌شویم که به نوعی جامعه ما جامعه آسیب‌دیده می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری زنجان با بیان اینکه در بحث مهارت‌های امدادی نیز ضعیف هستیم، گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد صدماتی که به افراد جامعه در برخی حوادث وارد می‌شود، ناشی از نداشتن مهارت و آموزش است. این اهمیت موضوع را نشان می‌دهد که ما باید در بخش‌های مختلف آموزش‌های لازم را ببینیم که طبیعتاً بخشی از این کار در حوزه آموزش‌ و پرورش است.

سلطانی یادآور شد: بخش مهارت‌ها باید جدی گرفته شود که در این بخش‌ها آمادگی لازم را از طرف استانداری داریم. آمادگی تفاهم‌نامه‌ای به‌صورت سه‌جانبه با آموزش‌ و پرورش، هلال‌احمر و استانداری وجود دارد که هلال‌احمر آموزش‌های امدادی را به‌صورت رایگان ارائه دهد.

وی ادامه داد: در بحث مهارت‌های اجتماعی و توانمندسازی اجتماعی نیز آمادگی لازم جهت تقبل هزینه‌ها را داریم تا یک دوره مهارت‌های امدادی، زندگی و اجتماعی را به دانش‌آموزان ارائه دهیم.

سلطانی با بیان اینکه نهادهایی که بر اساس مشارکت اجتماعی بنیان‌گذاری شده اند، امروز خیلی توانمند و حتی توانمندتر از دستگاه‌های دولتی شده‌اند، گفت: باید با همفکری و هم‌افزایی یکدیگر در بخش‌هایی که ضعف وجود دارد، ورود کنیم و با آسیب‌های کمتری زندگی را ادامه بدهیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4438019/مهارت-های-زندگی-باید-جدی-گرفته-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.