خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ انتشار فراخوان عمومی برای جمع آوری کتاب‌های بلااستفاده مردم
اخبار زنجان/ انتشار فراخوان عمومی برای جمع آوری کتاب‌های بلااستفاده مردم

اخبار زنجان/ انتشار فراخوان عمومی برای جمع آوری کتاب‌های بلااستفاده مردم

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از استاندار زنجان، استانداری زنجان، اسدالله درویش امیری در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با بیان اینکه این اقدام باید در هشت شهرستان استان صورت گیرد، اظهار داشت: برخی از کتاب ها در منازل شهروندان مورد استفاده قرار نمی گیرد و راکد باقی مانده که می توان با این اقدام تعداد زیادی کتاب از شهروندان جمع آوری و در کتابخانه های عمومی استان به عموم مردم ارائه کرد.

استاندار زنجان خواستار اعلام فراخوان عمومی برای جمع آوری کتاب‌های بلااستفاده مردم استان شد و گفت: سالانه یک روز برای دریافت کتاب هایی که در منازل شهروندان بلااستفاده هستند، اعلام شود تا مردم با اهدای آنها به کتابخانه ها، در ترویج فرهنگ کتابخوانی سهیم شوند.

وی با بیان اینکه این اقدام موجب خروج این کتاب ها از شرایط بایگانی می شود، افزود: در استان زنجان ۱۹۴ هزار دانش آموز و ۶۳ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند که اگر هر کدام یک نسخه کتاب هدیه کنند، تعداد قابل توجهی کتاب جمع آوری می شود.

استاندار زنجان با اشاره به نمایشگاه اخیر کتاب در زنجان، میزان فروش آن را مطلوب ندانست و گفت: باید نقاط قوت و ضعف این نمایشگاه را شناسایی کنیم تا در نمایشگاه‌های بعدی نقاط ضعف را جبران نماییم.

اقدامات اجرایی در خصوص ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی صورت گیرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه رهبری بر ضرورت توجه به سبک زندگی ایرانی- اسلامی تاکید کرده است، گفت: باید اقدامات اجرایی در خصوص این سبک زندگی در میان شهروندان زنجانی صورت گیرد.

آیت الله علی خاتمی با بیان اینکه خوشبختانه در استان زنجان طی سه سال گذشته مطالعاتی در خصوص نقاط قوت و ضعف فرهنگ زنجان صورت گرفته است، اظهار کرد: در انجام مطالعات علمی در خصوص مسائل فرهنگی، جزو استان های پیشگام هستیم و باید متناسب با تاکیدات رهبر انقلاب نسبت به آغاز اقدامات مهم در خصوص ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی قدم برداریم.

وی با بیان اینکه فراخوان جمع آوری کتاب هر سال در زنجان اقدام مهمی خواهد بود، افزود: اگر این اقدام هر سال در استان عملیاتی شود، اقدام مهمی در حوزه کتاب خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه از اصحاب رسانه استان زنجان راضی هستیم، یادآور شد: نمایشگاه کتاب و مطبوعات استان به صورت مناسبی برگزار شد، هرچند رسانه های استان به لحاظ تعداد آمار بالایی ندارند.

خاتمی به نزدیکی اربعین امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: اقدامات فرهنگی در خصوص زائرین اربعین امام حسین(ع) توسط دستگاه های متولی مورد توجه باشد، واقعه اربعین تنها برای امام حسین(ع) برگزار می شود و حتی برای پیامبر نیز چنین مناسبتی وجود ندارد.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.