خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ آینده‌ای روشن پیش روی ایران اسلامی است
اخبار زنجان/ آینده‌ای روشن پیش روی ایران اسلامی است

اخبار زنجان/ آینده‌ای روشن پیش روی ایران اسلامی است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه ایران اسلامی در طول چهل سال گذشته در مقابل استکبار ایستادگی کرده و این ایستادگی ادامه خواهد داشت، افزود: ایران اسلامی تا به امروز در برابر تصویرسازی‌های منفی دشمن ایستادگی کرده و به همین خاطر آینده روشنی پیش روی میهن اسلامی است.

وی با یادآوری اینکه با نگاهی به سند جامع تحول تمدن اسلامی، درمی‌یابیم که افق روشنی از آینده پیش روی ایرانی اسلامی قرار دارد، تصریح کرد: این سند توسط برگزیدگان و نخبگان جامعه و از همه مهم‌تر با هدایت‌های پیامبرگونه رهبر فرزانه انقلاب تدوین شده است تا آینده روشنی را در برابر سیاست‌های خودخواهانه آمریکا برای کشورمان ترسیم کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به اینکه برنامه جامع، افق اقتصادی، اجتماعی، علمی و سیاسی پنجاه سال آینده ایران اسلامی را ترسیم می‌کند و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: خوشبختانه تدوین سند جامع توسط نخبگان حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و … در حال تدوین بوده و ترسیم‌کننده آینده روشنی برای کشور خواهد بود.

خاتمی همچنین به ایام و مناسبت‌های پیش رو اشاره کرد و گفت: نهم صفر سال ۳۷ هجری‌قمری مصادف با شهادت عمار یاسر است. همچنین در هفته پیش رو، سالروز شهادت شهید مصطفی خمینی را پیش رو داریم که شهادت ایشان موجب تسریع در روند انقلاب اسلامی شد.

وی یکی از پیشرفت‌های قابل توجه ایرانی اسلامی در سال‌های اخیر را مربوط به پیشرفت‌هایی که در عرصه علم هسته‌ای به دست آمده است دانست و خاطرنشان کرد: نقش شهید شهریاری در دستیابی به غنی‌سازی ۲۰ درصدی غیرقابل انکار بود و این افتخاری است که نصیب زنجانی‌ها شده است.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.