خانه » اخبار » حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام است
حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام است

حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر، با اشاره به فرارسیدن حماسه اربعین حسینی‏، افزود: حماسه اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین محفل معرفی شیعه و نهضت سرخ حسینی به جهانیان است.

وی ادامه: راهپیمایی اربعین بستری برای عینیت یافتن فرهنگ عاشورایی، عزت، کرامت، ایثار، ظلم ستیزی، استکبارستیزی، شهادت‏ طلبی در مقابله با دشمنان اسلام و تفکرات تکفیری است.

رحیمی با بیان اینکه نقش دیگر مراسم بزرگ اربعین ایجاد همدلی و رفع سوء تفاهم‏ ها میان ملت ها است، افزود: این مراسم مردمی و ده‏ها میلیونی باعث می‏ شود که مردم به واقعیت نزدیکی قلب‏ ها میان هم دست یابند و به‏ خوبی درک کنند تصویری که رسانه ‏های دشمن از برادران آن‏ها در کشور همسایه نشان می‏ دهد دروغ و ساختگی است.

امام جمعه ابهر گفت: رفت و آمد میلیونی ملت‏های منطقه و پذیرایی شدن توسط مردم همسایه خود نقشی جدی در خنثی کردن تبلیغات و برنامه‏ های دشمن دارد. پیام دیگر اربعین، قدرت نمایی و نمایش قدرت ملت‏ های منطقه است.

رحیمی افزود: این فرصت بزرگ موهبتی الهی است که خداوند اراده فرموده تا نشان دهد که کشتی نجات امام حسین(ع) با سرعت بیشتری به‏ سوی ساحل نجات حرکت می کند.

وی ادامه داد: حضور ده‏ها میلیونی مردم از ۴۰ کشور جهان با تنوع مذهبی، نژادی، قومی، سنی و جنسیتی نماد قدرت نرم شیعه و وحدت مسلمین در شرایط حساس کنونی است. 

امام جمعه ابهر با بیان اینکه باید نسبت به اختلاف افکنان و یا حرکت‏های غیرهوشمندانه و حاشیه ‏ای به ‏شدت مقابله کرد، گفت: راهپیمایی اربعین، وحدت بخش جوامع مسلمین و تقویت روح همدلی و اخوت اسلامی به ‏ویژه بین مردم عراق و ایران است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4434651/حماسه-اربعین-نمایش-قدرت-جهان-اسلام-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.