خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ علما و روحانیون باید در عرصه‌های مختلف جلوی نفوذ دشمن را بگیرند
اخبار زنجان/ علما و روحانیون باید در عرصه‌های مختلف جلوی نفوذ دشمن را بگیرند

اخبار زنجان/ علما و روحانیون باید در عرصه‌های مختلف جلوی نفوذ دشمن را بگیرند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله حسینی بوشهری ظهر پنجشنبه در مراسم نکوداشت حجت‌الاسلام حاج سید ابوطاهر موسوی علوی در استان زنجان، گفت: برگزاری نکوداشت سید ابوطاهر موسوی علوی بسیار خوب و اقدام مثبتی است.

وی اظهار کرد: در آیات قرآنی به تجلیل از عالمان دینی تأکید شده و مردم ما در این شرایط باید عالمان دین را بشناسند، چراکه یکی از راه‌های شناخت عالمان دینی برگزاری مراسمات تجلیل است.

 دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور گفت: عالمان دینی همچون مرزبانان از فکر و اندیشه جامعه مراقبت می‌کنند و باید قدر این عالمان را بدانیم. 

بوشهری تأکید کرد: دشمنان درصدد حمله به مرزهای اعتقادی و باورهای دینی مردم هستند و در این شرایط علما و روحانیون باید در عرصه فرهنگی، سیاسی، اعتقادی مقابل نفوذ دشمن را بگیرند.

وی افزود: عالمان دینی امانت در جامعه دینی هستند و اهمیت حضور عالمان دینی در جامعه بسیار مهم است چراکه حضور عالمان دینی موجب شده که دشمنان برای بدنام کردن عالمان دینی تلاش کنند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور ابراز کرد: مبارزه با بدعت‌های دینی، مردم‌داری و داشتن فهم از دین و انتقال به دیگران از ویژگی‌های عالمان دینی است و عالمان دینی در ابعاد مختلف اخلاق، تبلیغ و مردم‌داری باید همچون ائمه معصومین رفتار کنند. 

بوشهری با بیان اینکه امروز جامعه با مشکل مواجه است، افزود: یکی از انتظارات مردم از روحانیت این است که در زبان، رفتار و عمل به گونه‌ای باشند که با مردم هستند.

وی افزود: امروز وزارت خزانه‌داری آمریکا هزینه هنگفتی می‌کند تا به انقلاب ضربه بزند ولی به عظمت انقلاب، امام راحل، رهبری مقام معظم رهبری و مردم همیشه درصحنه، هرگز موفق نمی‌شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: مردم تمام سختی‌ها را به جان می‌خرند و انقلاب را فرزند خود می‌دانند و فرزند خود را رها نمی‌کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4427404/علما-و-روحانیون-باید-در-عرصه-های-مختلف-جلوی-نفوذ-دشمن-را-بگیرند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.