خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۸۲۳ مبلغ در ماه صفر به مناطق مختلف زنجان اعزام می‌شوند
اخبار زنجان/ ۸۲۳ مبلغ در ماه صفر به مناطق مختلف زنجان اعزام می‌شوند

اخبار زنجان/ ۸۲۳ مبلغ در ماه صفر به مناطق مختلف زنجان اعزام می‌شوند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری صبح پنجشنبه در حاشیه برگزاری زیارت عاشورا و در جمع کارکنان سازمان، با بیان اینکه ماه صفر از حساسیت  و اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: یکی از بهترین کارها در این ماه برگزاری زیارت عاشورا و سلام به ساحت مقدس اهل‌بیت است.

وی اظهار کرد: ماه صفر بهترین ماه توسل به قرب الهی است و تلاوت ادعیه و انجام نمازهای مخصوص این ماه از فضیلت بسیار خاصی برخوردار است. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان اینکه باید در این ماه اهتمام جدی به نیایش باخدا، انس با قرآن و اهل‌بیت داشته باشیم، تأکید کرد: انجام هرکدام از این کارها راه رسیدن به قرب الهی را به دنبال دارد. 

صفی یاری گفت: زیارت اهل‌بیت و به‌خصوص زیارت اربعین راه میان‌بر و تضمینی برای رسیدن به قرب الهی است  و در این ماه زیارت اربعین وپیاده‌روی اربعین بسیار ثواب دارد. 

وی ابراز کرد: زیارت سید الشهداء خیلی سفارش شده است و در این میان تجربه زیارت اربعین فرصت و توفیقی است که باید قدر آن را بدانیم و این فرصت باارزش را از دست ندهیم. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: هر قدمی وه برای زیارت اربعین برداشته می‌شود یک ذخیره معنوی است.

صفی یاری تصریح کرد: زیارت اربعین گناه سوز و معرفت زا است و تاریخ نشان می‌دهدهمواره در معرض تلاطم بودیم و زیارت سید الشهداء با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است ولی امروز به برکت خون شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای حرم مسلمانان به‌راحتی می توانند سید الشهداء را زیارت کنند.

وی افزود: از میان انبیاء زیارت اربعین فقط برای امام حسین (ع) سفارش شده و فلسفه این زیارت است که باید حرکت امام حسین (ع) تداوم داشته باشد. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: در ماه صفر بیش از ۸۳۳ مبلغ و مبلغه به مناطق مختلف استان زنجان اعزام می شوند که از این تعداد ۶۱۲ مبلغ و ۲۲۱ مبلغه است. 

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.