خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ به‌کارگیری یاوران اربعین درزنجان/اربعین حول محور ولایت مدیریت شود
اخبار زنجان/ به‌کارگیری یاوران اربعین درزنجان/اربعین حول محور ولایت مدیریت شود

اخبار زنجان/ به‌کارگیری یاوران اربعین درزنجان/اربعین حول محور ولایت مدیریت شود

حجت‌الاسلام ولی‌الله مصائبی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به بحث پیاده‌رویاربعین اشاره کرد و گفت: پیاده‌روی اربعین رمز تداوم شور و شعور فرهنگ عاشورایی است. 

وی بابیان اینکه برای این سفر بزرگ معنوی آداب و اخلاق زیارت رعایت شود، اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی بزرگ‌ترین نهاد فرهنگ دینی وظیفه گسترش فرهنگ اسلامی و ترویج آموزه‌های اخلاقی و سیره ائمه معصومان (ع) را دارد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان بر تقویت برنامه‌های فرهنگی با شاخصه‌های سیره اهل بیت و آموزه‌های دینی و اخلاقی در اربعین تاکید کرد و گفت: نشر آموزه‌های اسلامی و دینی ضروری است. 

مصائبی بابیان اینکه در راستای تبیین اهمیت موضوع اربعین تمام مبلغین ومبلغات توانمند استان تحت عنوان یاوران اربعین دوره‌های آموزشی را خواهند دید، تاکید کرد: یاوران تبلیغ برای تبیین و گفتمان سازی فرهنگ اربعین در بین مردم و به‌خصوص زائرینی که به پیاده‌روی اربعین را خواهند دید که مهم‌ترین مأموریت کمیته فرهنگی و آموزشی است. 

وی از به‌کارگیری یاوران اربعین خبر داد و ابراز کرد:  برای کیفت بخشی به فعالیت‌ موکب‌ها یاوران اربعین آموزش‌های لازم را خواهند داد و برگزاری این دوره‌ها برای یاوران تبلیغ در کیفیت سازی پیاده‌روی اربعین است که اقدامات آموزشی را از مبدأ تا مقصد را نهادینه کنند و آموزش‌ها  ها به زودی آغاز می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ابراز کرد: اربعین باید بایک انسجام خاصی که منجر به وحدت جهان اسلام شود و نشان بدهد که حول محور ولایت و اهل بیت مدیریت شود که این خود رمز تداوم شور و شعور فرهنگ عاشورایی است. 

وی بابیان اینکه ۵۴ مبلغ و مبلغه در موکب‌های اربعین حضور خواهند داشت، گفت: در کنار این مبلغین مداح و قاری هم برای موکب‌ها در نظر گرفته‌شده است. 

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به اجرای برنامه‌های فرهنگی در کربلا توسط سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد و گفت: امروز شرایط حساس است و انحراف‌های دینی  توسط دشمنان نظام جمهوری اسلامی وجود دارد.

مصائبی تصریح کرد: پاکیزه نگه‌داشتن و حرمت فضای اربعین باید مدنظرجدی قرار گیرد و به بحث اقامه نماز بیشتر توجه شود.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.