خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۵۶ درصد اراضی استان زنجان را عرصه‌های ملی تشکیل می دهد
اخبار زنجان/ ۵۶ درصد اراضی استان زنجان را عرصه‌های ملی تشکیل می دهد

اخبار زنجان/ ۵۶ درصد اراضی استان زنجان را عرصه‌های ملی تشکیل می دهد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، خلیل آقاجان لو  صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره کل منابع طبیعی استان، به اجرای پروژه‌های کاداستر اراضی ملی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ اشاره کرد و گفت: امسال قراردادهای مربوط به تهیه نقشه کاداستر به سطح بیش از ۱۰۰ هزارهکتار با مشاوران مربوطه منعقد شده و تا پایان سال اجرای پروژه‌هابه‌پایان می‌رسد. 

وی اظهار کرد: بیش از ۳ تا ۴ هزار استعلام طی  یک سال در استان زنجان انجام‌شده است. 

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان گفت: ۵۶ درصد اراضی استان زنجان را عرصه‌های ملی تشکیل می دهدو حفاظت از این اراضی به لحاظ اکولوژیکی و گردشگری، تولیدات گیاهی، تولید علوفه واشتغال‌زایی مهم است. 

آقاجان لو تأکید کرد: از ۱۳ نوع اقلیم ۱۱ نوع اقلیم در استان زنجان است و  مهم‌ترین نوع گیاهان دارویی استان زنجان، گل محمدی، زعفران و آویشن است.

وی ابراز کرد: یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار هکتار از مساحت استان را اراضی منابع طبیعی تشکیل می‌دهند که بخش کمتری از آن را جنگل و بخش عمده آن را مراتع تشکیل می‌دهد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در حال حاضر در دنیا توجه جدی به بحث گیاهان دارویی می‌شود و درمان بیماری‌ها به گیاهان دارویی سوق داده می‌شود و ایران جزو ۵ کشور با منابع غنی گیاهان دارویی است.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.