خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ملت ایران با تاسی از مکتب عاشورایی در مقابل استکبار ایستاده است
اخبار زنجان/ ملت ایران  با تاسی از مکتب عاشورایی در مقابل استکبار ایستاده است

اخبار زنجان/ ملت ایران با تاسی از مکتب عاشورایی در مقابل استکبار ایستاده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در نماز عاشورای میدان انقلاب زنجان با بیان اینکه نماد عملی همه هیئت‌های عاشورایی اقامه نماز است، افزود: هرکس را می‌خواهیم عاقبت به خیر شود، باید برای وی دعا کنیم که خداوند او را از نمازگزاران قرار دهد، همان‌طور که امام حسین ( ع) برای یکی از یاران خود که در ظهر عاشورا نماز را یادآور شده بود چنین دعایی را کرد.

وی با اشاره به موارد مشابه اقامه نماز در وسط میدان جنگ، ادامه داد: وقتی از حضرت علی (ع) علت این کار را سؤال کردند ایشان فرمودند که ما به خاطر نماز جنگ می‌کنیم.

خاتمی افزود: امام حسین (ع) در مقابل دشمن فرمودند که من هرگز تسلیم نخواهم شد و فریاد هیهات من‌الذله را سر دادند.

نماد عملی همه عزاداران حسینی و هیئت‌های عاشورایی اقامه نماز است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: امروز افتخار لقب شور و شعور حسینی برای مردم زنجان زیبنده است و امسال در بین دو نماز همچون ۴۰ سال قبل که به تاسی از مکتب عاشورا به میدان آمدیم امروز نیز ایستاده‌ایم.

خاتمی با بیان اینکه نماد عملی همه عزاداران حسینی و هیئت‌های عاشورایی اقامه نماز است، گفت: مهم‌ترین عامل بازدارنده انسان از خطاهای بزرگ و کوچک نماز است و همه پیامبران نیز به نماز تاکید داشته‌اند.

درس بزرگ عاشورا درش ایثار و مقاومت است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه درس بزرگ عاشورا درس ایثار و مقاومت است، افزود: امروز مهم‌ترین و اساسی‌ترین شعاری که حضرت سیدالشهدا (ع) اعلام کرده‌اند در مقابل دشمنی که به هیچ اصلی پایبند نبود، مرگ با عزت را قبول کردند.

خاتمی با بیان اینکه نخستین چیزی که در قیامت درباره آن سؤال می‌شود نماز است، گفت: امام حسین (ع) در بین دو راهی زندگی با ذلت و مرگ با عزت، ایشان مرگ با عزت را انتخاب کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ملت ایران همانند ۴۰ سال گذشته مقتدر و باعزت با تاسی از مکتب عاشورایی در مقابل استکبار ایستاده‌است.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.