خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ انقلاب اسلامی پرتویی از نهضت کربلا است
اخبار زنجان/ انقلاب اسلامی پرتویی از نهضت کربلا است

اخبار زنجان/ انقلاب اسلامی پرتویی از نهضت کربلا است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»،  آیت الله علی خاتمی در مراسم سوگواره دانش‌آموزان (احلی من العسل) که در امام‌زاده سیدابراهیم (ع) زنجان برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی پرتویی از نهضت کربلا است، افزود: اگر امروز کشور در مقابل ظلم‌ها و نامردی‌های استکبار سربلند ایستاده، به دلیل تاسی از مکتب عاشورا است و این حرکت در جامعه امروز با تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم، ادامه داد: رمز ماندگاری انقلاب در مقابل انواع توطئه‌های دشمن، بایکوت سیاسی، تهاجم فرهنگی و تبلیغات دروغ رسانه‌ای، پیروی از راه سیدالشهدا است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان یا یادآوری اینکه عاشورا حادثه‌ای‌ فراموش نشدنی در حیات بشر است، تصریح کرد: امروز قضاوت روشن، تاریخ جبهه حق و یاران امام حسین (ع) را پیروز می‌داند. با اینکه نزدیک به ۱۴۰۰ سال از این واقعه می‌گذرد و گذشت زمان نام و یاد آن‌ها را فراموش نکرده و امروز تنها راه نجات مردم راه استقامت و مقاومت است که در کربلا در تاریخ الگو شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با بیان اینکه در قیام عاشورا دو تفکر مقابل هم قرار گرفتند، اظهار کرد: یکی از این تفکرات، مطیع خدا و رسول خدا (ص) بودن و به دنبال عزت، آزادی، سربلندی و حیات طیبه بود و برای رسیدن به این پیروزی، جنگ بین حق و باطل از گذشته تاکنون ادامه داشته است.

خاتمی بر رمز ماندگاری عاشورا تاکید کرد و یاد آور شد: واقعه عاشورا هرگز فراموش نمی‌شود و ماندگار است و روزبه‌روز تازگی دارد و گذشت زمان همه‌چیز را کهنه می‌کند ولی واقعه کربلا هرگز فراموش نمی‌شود. 

وی تصریح کرد: استان زنجان بیش از ۴۲۰ دانش‌آموز شهید دارد و این دانش آموزان مدارس را ترک کردند و برای حفظ استقلال راه قاسم بن الحسن را رفتند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.