خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مشکلی از بابت اسکان مهمانان در ایام محرم نداریم
اخبار زنجان/ مشکلی از بابت اسکان مهمانان در ایام محرم نداریم

اخبار زنجان/ مشکلی از بابت اسکان مهمانان در ایام محرم نداریم

سیدعزالدین موسوی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین»، از بسیج همه عوامل برای اسکان زائران در پایتخت شور و شعور حسینی خبر داد و افزود: با توجه به اینکه هر سال در روزهای هشتم و یازدهم محرم شاهد حضور خیل عظیم عزاداران حسینی در زنجان هستیم، به همین خاطر امسال همه تمهیدات لازم برای اسکان زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) اتخاذ شده است.

وی با یادآوری اینکه بحث اسکان زائران حسینی در روزهای هشتم و یازدهم محرم، همواره یکی از دغدغه‌های هیئت امنای حسینیه اعظم و زینبیه اعظم بود، تصریح کرد: امسال خوشبخانه با همتی که در همه دستگاه‌ها به وجود آمده، شاهد این هستیم که برای اسکان زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) در روزهایی که میزبان عزاداران سالار شهیدان هستیم، مشکلی وجود ندارد.

مسئول اسکان حسینیه اعظم زنجان از تشکیل ستاد اسکان زائران حسینی در زنجان خبر داد و با بیان اینکه امسال ۳۰۰۰ زائر تحت پوشش ستاد اسکان در زنجان قرار خواهند گرفت، ادامه داد: علاوه بر تمهیدات اتخاذ شده از سوی عوامل اجرایی برای اسکان زائران حسینی، عده‌ای کثیری از هم‌استانی‌ها نیز برای در اختیار قرار دادن واحد مسکونی خود جهت اسکان زائران در این ایام به ستاد مراجعه و اعلام آمادگی کردند.

موسوی با اشاره به اینکه امسال فضاهای زیادی از جمله محل اسکان مربوط به آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و … در اختیار این ستاد قرار گرفته است، اظهار کرد: سپاه انصارالمهدی (عج) استان نیز در این زمینه همکاری تنگاتنگی با ستاد داشته و مقرر شده است تا مجموعه‌هایی چون اردوگاه شهید باکری، حسینیه ثارالله و … توسط این نهاد برای اسکان زائران اختصاص یابد.

وی اظهار کرد: اسکان مهمانان در همه اماکن مذکور به‌جز مدارس رایگان است و هزینه هر شب اسکان عزاداران در مدارس با تخفیف ویژه برای هر خانواده ۳۵۰ هزار ریال خواهد بود.

مسئول اسکان حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه برای زائرانی که از شهرها و کشورهای مختلف در پایتخت شور و شعور حسینی حضور می‌یابند، حداقل یک وعده غذای گرم در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته، مقرر شد پخت یک وعده غذا برای زائران در آشپزخانه دانشکده الغدیر زنجان انجام شود.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.