خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ لالایی مادران زنجانی برای سرباز ۶ ماهه کربلا
اخبار زنجان/ لالایی مادران زنجانی برای سرباز ۶ ماهه کربلا

اخبار زنجان/ لالایی مادران زنجانی برای سرباز ۶ ماهه کربلا

به گزارش «ابهرآنلاین»، کاروان مادرانی که با نوزادان و کودکان خود در نخستین جمعه ماه محرم، رهسپار میعادگاههای ‘شیرخوارگان حسینی’ هستند، صحنه ای حماسی و شورانگیز را در پیش چشم می آراید.
مادران زنجانی به یاد شهید 6 ماهه کربلا کودکان خود را با تن پوش و روسری سبز علوی و پیشانی بند ‘یا حسین’ و ‘یا صاحب الزمان(ع)’ به میعادگاه های’شیرخوارگان حسینی’ آوردند تا در کنار سر دادن لالایی های سوزناک به یاد حضرت علی اصغر (ع) و ریختن اشک ماتم به یاد دردانه امام حسین (ع)، فرزندان خود را در شعاع عنایت و محبت اهل بیت قرار دهند.
در شهر زنجان از همان ساعات آغازین صبح جمعه حسینیه عاشقان ثارالله مملو از جمعیت بود به طوری که تعداد زیادی از شرکت کنندگان بیرون از حسینیه و در محوطه و در امتداد خیابان مستقر شدند.
پس از مدیحه خوانی و نوحه سرایی برای شهید 6 ماهه کربلا ، مادران با در دست گرفتن فرزندان خود با خواندن نذرنامه، بیعت خود با امام زمان (عج) را اعلام و کودکانشان نذر حضرت ولیعصر (عج) کردند تا نهضت سرخ حسینی در امتداد انقلاب سبز مهدوی همچنان زنده و احیاگر باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان گفت: امروز جمعه 16 امامزاده و بقعه متبرکه در این استان مراسم ‘شیرخوارگان حسینی’ را میزبانی کردند.
حجت الاسلام سیدموسی موسوی افزود: مراسم شیرخوارگان حسینی با همکاری مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در مصلی ها، حسینیه‌ها، مساجد و بقاع متبرکه سطح استان با حضور پر شکوه عاشقان مکتب سید الشهدا برگزار شد.
به گزارش «ابهرآنلاین»، همایش بزرگ ‘شیرخوارگان حسینی’ هر ساله در نخستین جمعه ماه محرم همزمان در سراسر ایران و 40 کشور جهان برگزار می شود.
3088/8068

انتهای پیام /*

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.