خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ سلبی نبودن قوانین دغدغه اصلی مناسب‌سازی است
اخبار زنجان/ سلبی نبودن قوانین دغدغه اصلی مناسب‌سازی است

اخبار زنجان/ سلبی نبودن قوانین دغدغه اصلی مناسب‌سازی است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، غلامرضا یاوند عباسی بعد از ظهر چهارشنبه در دومین جلسه مناسب‌سازی اماکن و معابر شهری استان زنجان، با بیان اینکه اعتقاد راسخ به این مهم داریم که سلبی نبودن قوانین در حوزه مناسب‌سازی، یکی از مهم‌ترین مشکلات و دغدغه‌ها در راستای تحقق این امر به‌شمار می‌رود، افزود: خوشبختانه امروز با ظرفیت‌های ایجاد شده، برخوردهای لازم و قانونی با افرادی که از این قضیه سرپیچی کنند، صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه وقتی می گوییم مناسب‌سازی‌ها از پیشرفت چشم‌گیری برخوردار نیست، این موضوع دلایل مختلفی دارد، تصریح کرد: برخلاف آنچه که خیلی‌ها تصور می‌کنند، بی‌پولی بهانه خوبی برای عدم مناسب‌سازی نیست، بلکه مشکل در این حوزه از جای دیگری است و آن نبود انگیزه و دانش فنی لازم برای پیشبرد اهداف در زمینه مناسب‌سازی معابر و اماکن شهری است.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران یکی از اقدامات ضروری و اولیه در بحث مناسب‌سازی را تهیه فهرست از اماکن معلولان عنوان کرد و با تاکید بر اینکه باید فهرست مذکور را در نشست‌های تخصصی‌تر، زمان‌بندی و اولویت‌بندی و امور را طوری پیگیری کنیم تا کار عملا پیش برود، ادامه داد: در اجرای همه این برنامه‌ها نباید فراموش کنیم که مشارکت نماینده جامعه معلولان و جانبازان در بهبود وضعیت بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

عباسی در ادامه با بیان اینکه در کنار همه سخت‌گیری‌ها و اجرای قوانین سلبی، معتقدیم باید فرجه‌ای به مدیرانی که در خصوص اماکن تازه ساخته شده و مناسب‌سازی نشده، داده شود تا سهل‌انگاری خود را رفع کنند، اظهار کرد: خوشبختانه در خصوص مقوله مناسب‌سازی باید اعتراف کنیم که علی‌رغم وجود همه کاستی‌ها در این زمینه، نسبت به سه سال قبل پیشرفت کرده‌ایم ولی متاسفانه عقب‌ماندگی‌ها همچنان زیاد است.

وی با یادآوری اینکه در حوزه مناسب‌سازی مدام نباید به دنبال ضوابط و مقررات مکتوب باشیم، افزود: زنجان یکی از استان‌هایی است که در زمینه مناسب‌سازی نسبت به گذشته اقدامات قابل توجهی انجام شده و این اقدامات رو به پیشرفت بوده است اما کافی نیست. از طرفی، باید مناسب‌سازی را نهضت بدانیم و برای تحقق این مهم به یک خیزش و حرکت عمقی نیاز داریم.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با بیان اینکه حق‌الناس فقط اختلاس و دزدی نیست و زمانی که حق گروهی از جامعه نادیده گرفته شود، حق‌الناس تضییع شده است، خاطرنشان کرد: بهترین شاخص برای اینکه بدانیم در حوزه مناسب‌سازی چقدر کار مفید و عملی انجام داده‌ایم، کافی است به میزان حضور معلولان در جامعه نگاه کنیم که متاسفانه این حضور در برهه کنونی، حضور کمرنگی است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4375699/سلبی-نبودن-قوانین-دغدغه-اصلی-مناسب-سازی-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.