خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تامین و توزیع گسترده مرغ منجمد دولتی در استان زنجان
اخبار زنجان/ تامین و توزیع گسترده مرغ منجمد دولتی در استان زنجان

اخبار زنجان/ تامین و توزیع گسترده مرغ منجمد دولتی در استان زنجان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» عبدالله جعفری افزود: در پی افزایش نامتعارف قیمت گوشت مرغ در بازار در راستای تنظیم بازار و حمایت از مصرف کنندگان، شرکت پشتیبانی امور دام استان نسبت به تامین و توزیع گسترده مرغ منجمد با نرخ مصوب اقدام کرده است.

وی ادامه داد: مرغ منجمد دولتی با نرخ ۶ هزار و ۷۵۰ تومان برای مصرف کننده به وفور و بدون محدودیت از طریق فروشگاه های زنجیره‌ای و بزرگ، تعاونی های مصرف و واحدهای صنفی منتخب در سراسر استان در حال توزیع است و به لحاظ تامین و دسترسی شهروندان به این کالای اساسی جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

جعفری خاطرنشان کرد: با توجه به اهتمام دولت به منظور حمایت از مصرف کنندگان و اختصاص یارانه از محل منابع ملی برای تامین و توزیع مرغ منجمد دولتی، از شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده موارد تخلف و گران فروشی های احتمالی، موارد را به سامانه «۱۲۴» گزارش کنند.

استان زنجان جایگاه چهارم توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در کشور را از آن خود کرد

 مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به استقبال مطلوب کشاورزان استان از اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در مزارع و باغات تصریح کرد: سال گذشته استان زنجان جایگاه چهارم توسعه سامانه های نوین آبیاری در کشور را از آن خود کرد.

فریدون داوودی از تحقق ۱۵۱ درصدی برنامه های توسعه سامانه های نوین آبیاری در استان زنجان نسبت به تعهد برنامه اقتصاد مقاومتی خبر داد و عنوان کرد: استان زنجان سال گذشته در اجرای آبیاری های نوین در سطح مزارع و باغات رکورددار بوده است.

وی سطح اجرای آبیاری های نوین طی سال گذشته در استان زنجان را بیش از ۸ هزار هکتار اعلام کرد و بیان داشت: از این سطح هم اکنون ۵ هزار هکتار به طور کامل اجرایی  شده و ۳ هزار و ۸۶۰ هکتار دیگر نیز در حال اجراست.

داوودی خاطرنشان کرد: سال گذشته از ۸۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای توسعه آبیاری های نوین در اراضی کشاورزی استان زنجان حدود ۵۳ درصد معادل ۴۸ میلیارد تومان محقق شد و امسال نیز از ۳۲ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده طی مرحله اول برای استان تاکنون ۵ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان یادآور شد: در حال حاضر برای تجهیز هر هکتار اراضی کشاورزی به آبیاری های قطره ای و تیپ مبلغ ۱۰ میلیون تومان و آبیاری بارانی مبلغ ۶.۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض دولتی به کشاورزان پرداخت می شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4375403/تامین-و-توزیع-گسترده-مرغ-منجمد-دولتی-در-استان-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.