خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۵۳ درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند
اخبار زنجان/ ۵۳ درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

اخبار زنجان/ ۵۳ درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، خدیجه ابراهیم‌خانی ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، به بیمه‌شدگان بیمه سلامت در استان زنجان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در استان زنجان ۳۶ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی اظهار کرد: در مجموع بیش از ۵۳ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و با حذف هم پوشانی‌های بیمه سلامت و تأمین اجتماعی بیمه‌شدگان کاهش یافت.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: این سازمان با ۱۳ بیمارستان  دولتی و خصوصی، ۸۳ مرکز جامع سلامت و ۴۹۶ مرکز تخصصی و درمانی و آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها طرف قرارداد است. 

ابراهیم‌خانی از فعالیت ۲۵ دفتر پیشخوان دولت در استان زنجان خبر داد و گفت: ۹ مورد از این دفاتر در شهرستان زنجان فعال است.

وی افزود: طبق مصوبه هیئت دولت افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند می‌توانند به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند و کودکان زیر ۱۴ سال در روستاها  و مادران باردار می‌توانند از  خدمات رایگان دندان‌پزشکی هم در حوزه پیشگیری و هم در حوزه درمان استفاده کنند.

ابراهیم‌خانی گفت: پنج نوع بیمار خاص در استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و در این میان بیماران ام‌اس، هموفیلی، دیالیزی پیوند کلیه، تالاسمی و سرطانی بیش از ۷۰۷  بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.