خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تلاش برای ترمیم شکاف های گذشته بین حوزه هنری و هنرمندان
اخبار زنجان/ تلاش برای ترمیم شکاف های گذشته بین حوزه هنری و هنرمندان

اخبار زنجان/ تلاش برای ترمیم شکاف های گذشته بین حوزه هنری و هنرمندان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، امیر نعمتی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی با بیان اینکه حوزه خبر و اطلاع رسانی حوزه حساس و تاثیرگذاری است، بهره گیری از رسانه را عامل مهم برای پیشبرد اهداف حوزه فرهنگ و هنر عنوان کرد و افزود: رسانه تاثیرگذارترین  اصل در زمینه توسعه هستند و هنر و فرهنگ استفاده کنیم.

وی ادامه داد: خبرنگاران روایت‌گران بی‌ادعایی هستند که بیرق بزرگ آزادی و آگاهی را به دوش می‌کشند و بها دادن به این امر که کدام خبر اعتبار خبری دارد و کدام نه، موضوعی است که خبرنگاران امروز باید مدنظر داشته باشند.

نعمتی با بیان اینکه  اجتماعی‌ کردن و انعکاس واقعیت‌ها جزو ملزومات کارهای رسانه است، ادامه داد: کار کردن در فضای رسانه در شرایط امروز بسیار سخت و دشوار است و خبرنگاران باید با توانگری خود در جامعه امروز روشنگری کنند.

سرپرست حوزه هنری استان زنجان با بیان اینکه اطلاع رسانی فعالیت های فرهنگی و هنری باعث ایجاد بستر مناسب برای توسعه این نوع فعالیت ها می شود، افزود: تامین اعتبار رسانه‌ای در شرایط فعلی بسیار دشوار است و سال‌های سال است که رسانه‌ها و مطبوعات استان زنجان در سطح کشور پیشتاز است.

نعمتی حوزه هنری مکانی است که به عنوان بطن انقلاب فعالیت می‌کند و رسالت و اهداف خاصی دارد، افزود:  برخی از این اهداف ابلاغ پیام انقلاب با زبان هنر و تبیین و ترویج فرهنگ جنگ و کشف و جذب نیروهای جوان است که مهم‌ترین بخش این اهداف، تولیدمحور بودن حوزه هنری است که اقدام به تولید آثار هنری مبتنی بر ارزش‌های انقلاب و با محتوای مشکلات جامعه امروز است.

وی با بیان ایبنکه حوزه هنری موضوعات متعددی را در اولویت کاری خود دارد که از جمله این موضوعات می‌توان به تمدن اسلامی، دفاع‌مقدس، سبک زندگی و خانواده و انقلاب اسلامی اشاره کرد، گفت: اجتماعی کردن و انعکاس واقعیت‌ها جزو ملزومات کارهای رسانه است و خبرنگاران کار بسیار سخت و پیچیده‌ای به عهده دارند.

سرپرست حوزه هنری استان زنجان با بیان اینکه حوزه هنری به عنوان یکی از نهادهای انقلابی است که پس از انقلاب اسلامی فعالیت خود را شروع کرد، گفت: در استان زنجان نیز از سال ۶۷ این ارگان فعالیت خود را آغاز کرده است و در طی این سال‌ها فراز و فرودهایی را داشته و همچنان فعالیت‌های خود را در عرصه فرهنگ و هنر ادامه می‌دهد.

نعمتی افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته شکافی بین هنرمندان و حوزه هنری ایجاد شده بود و در حال حاضر به دنبال برطرف کردن این شکاف هستیم که در شرایطی فعلی توانسته‌ایم بخشی از این شکاف را برطرف کنیم.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.