خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۴۰ درصد از نیاز زیتون کشور را شهرستان طارم تأمین می‌کند
اخبار زنجان/ ۴۰ درصد از نیاز زیتون کشور را شهرستان طارم تأمین می‌کند

اخبار زنجان/ ۴۰ درصد از نیاز زیتون کشور را شهرستان طارم تأمین می‌کند

حسین جعفری در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به تولید محصول زیتون در استان زنجان اشاره کرد و افزود: شهرستان طارم با ۲۰ هزار هکتار باغ زیتون در کشور ۴۵ هزار تن زیتون تولید می‌کند.

وی اظهار کرد: ۴۰ درصد از نیاز زیتون کشور را شهرستان طارم تأمین می‌کند و این شهرستان در تولید زیتون رتبه اول کشوری را دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: یکی از بهترین روش‌های توسعه اشتغال و افزایش درآمدهای غیر کشاورزی در مناطق روستایی، ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صنایع روستایی است.

جعفری تأکید کرد: شهرستان طارم بیشترین تولید زیتون در کشور را به خود اختصاص داده وتوسعه صنایع تبدیلی و فروش بازار زیتون در دستور کارمی باشد.

وی گفت: بخش کشاورزی یک ابزار در توسعه اقتصاد و اشتغال پایدار در استان زنجان است و  شهرستان طارم بیشترین زیتون کشور را تولید می‌کند و به قطب زیتون  کشور معروف است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: و بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ بهره‌بردار زیتون در شهرستان طارم فعال هستند و زیتون زرد، روغنی و ماری از باغات شهرستان طارم  برداشت می‌شود و به سایر استان‌ها هم صادر می‌شود.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.