خانه » اخبار » مشاوران زنجان گردی در دفترهای گردشگری مستقر می شوند
مشاوران زنجان گردی در دفترهای گردشگری مستقر می شوند

مشاوران زنجان گردی در دفترهای گردشگری مستقر می شوند

مرتضی نظری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: برای راهنمایی گردشگران و مسافران متناسب با علاقه مندی به نوع گردشگری، مشاوران می توانند مسیرهای مناسب برای دستیابی به مقصد را معرفی کنند.
وی یادآور شد: از سال 93، هفت مسیر گردشگری در زنجان تعریف شده است که مقاصد جذاب را به یکدیگر متصل می کند.
نظری به این مسیرها اشاره و خاطرنشان کرد: مسیر نخست تهران- ابهر – قیدار- غار کتله خور – همدان، مسیر دوم تهران- سلطانیه- قیدار- غار کتله خور – همدان، مسیر سوم تهران- سلطانیه- زنجان- بانه، مسیر چهارم تهران- سلطانیه- زنجان- اردبیل، مسیر پنجم تهران- سلطانیه زنجان- تبریز، مسیر ششم تهران- سلطانیه- زنجان- شیت- ماسوله و مسیر هفتم تهران- زنجان- تکاب تعریف شده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان اظهار داشت: گاه همه مردم نمی توانند به تمام اماکن گردشگری دسترسی داشته باشند و سفر به برخی اماکن، علاوه بر زیر ساخت، فرهنگ گردشگر پذیری می خواهد.
وی تاکید کرد: سفر به برخی اماکن هم مهارت های خاصی همچون غار نوردی و به همراه داشتن تجهیزات لازم را می طلبد که نبود آن مشکل ساز می شود.
نظری خاطر نشان کرد: فضا برای کار تبلیغ و معرفی مراکز گردشگری این استان زیاد است اما به حتم دولت به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بخش خصوصی هم باید در کنار دولت حضور داشته باشد و زیر ساخت ها و جذابیت های لازم را مهیا، معرفی و بستر سازی کند.
وی ادامه داد: برای مشاوران زنجانگردی به حتم دوره های آموزشی برگزار و بحث پیشخوان گردشگری راه اندازی می شود.
هم اکنون نزدیک 40 دفتر خدمات سفر دارد.
3001/8068

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.