خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ سازمان مدیریت و برنامه ریزی نباید دچار روزمرگی شود
اخبار زنجان/ سازمان مدیریت و برنامه ریزی نباید دچار روزمرگی شود

اخبار زنجان/ سازمان مدیریت و برنامه ریزی نباید دچار روزمرگی شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، اسدالله درویش امیری ظهر شنبه در دیدار با کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تأکید کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان مأموریت مغز استان را بر عهده دارد و افرادی هم که در این سازمان کار می‌کنند کار بسیار مهمی دارند.

درویش امیری بابیان اینکه نباید سازمان مدیریت دچار روزمرگی شود، افزود: اگر این سازمان دچار روزمرگی شود نظام اداری هم دچار بی‌برنامه گی و روزمرگی شده و کارکنان این سازمان نباید تحت تأثیر فضای نظام اداری قرار بگیرند.

استاندار زنجان افزود: یکی از وظایف شاغلین در این سازمان این است که  به اعتبار و جایگاه سازمان خود توجه داشته و بدانند که جا پای چه کسانی می‌گذارند چراکه جایگاه شما بزرگ است و باید قدر این مهم را بدانید.

درویش امیری ابراز کرد: این سازمان نباید اجازه بدهد هر دستگاه اجرایی یک آمار و اطلاعاتی بدهد و در جامعه شبهه ایجاد کند چراکه ارائه اطلاعات و آمار درست حرکت به سمت توسعه است.

وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مغز متفکر و متمرکز نظام برنامه‌ریزی است و باید باشد و انتظار نداریم سازمان  توزیع‌کننده بودجه و اعتبارات باشد و این کار کوچک شما است.

استاندار زنجان تصریح کرد: توزیع بودجه اعتبارات کمترین مسئولیت شما است و باید به عملکرد دستگاه‌های اجرایی نظارت داشته باشید و در تحقق برنامه‌های ارائه‌شده دستگاه‌های اجرایی استان و کشور تلفیق بدهید و آمایش سرزمین داشته باشید.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی نباید تسلیم تصمیم خارج از برنامه شود

درویش امیری گفت: این سازمان نباید تسلیم تصمیم خارج از برنامه شود و برای توسعه استان باید از دستگاه‌های اجرایی گزارش بگیرید.

وی بابیان اینکه تا چه زمانی بابی انضباطی کشور را اداره خواهیم کرد، افزود: باید نظارت‌ها از دستگاههای اجرایی بسیار موردتوجه قرار گیرد.

استاندار زنجان افزود: از عملکرد شورای فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی راضی هستم ولی نباید بگذارد بیت المال حیف‌ومیل شود و متأسفانه در استان زنجان بانک اطلاعاتی ضعیف است. بانک اطلاعاتی استان حرف آخر را می‌زند و باید آمار ارائه شده توسط سازمان ملاک قرار گیرد، چراکه تناقض در آمار زیبنده نظام‌آماری کشور و استان زنجان نیست.

درویش امیری  بر اجرای کامل شبکه دولت و دولت الکترونیک در استان زنجان تأکید کرد و گفت: اگر این‌ اقدامات انجام شود به سمت سالم‌سازی نظام اداری پیش می‌رویم و رضایت مردم هم جلب می‌شود. باید خدمات دولت الکترونیک به خوبی و کامل اجرا شود و مراجعه مردم به دستگاههای اجرایی کاهش یابد.

استاندار زنجان گفت: ۹۰ درصد محور فعالیت این سازمان با دستگاه‌های اجرایی است و تنها ۱۰ درصد با مردم است بنابراین باید به مردم به خوبی خدمت شود.

درویش امیری عنوان کرد: باید آمار و اطلاعات به مردم به زبان ساده بیان شود تا مردم بفهمند که در جامعه چه خبر است.

وی به ارائه دوره‌های آموزشی مهارتی به‌کارکنان تأکید کرد و گفت: در سال گذشته بخش خصوصی ۲۶ هزار نفر را در فنی و حرفه‌ای استان آموزش داد.

استاندار زنجان براستقرار میز خدمت اشاره کرد و افزود: میز خدمت باید در همه دستگاه‌ها اجرا شود.

درویش امیری یادآور شد: نظرات کارشناسی باید جامع، کامل و دقیق باشد تا امکان نقض آن وجود نداشته باشد و همچنین نظارت بر عملکرد تسهیلات تکلیفی ارائه شود.

وی گفت: برای شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی دستور کار عملیاتی تنظیم شود.

استاندار زنجان بر نظارت بر هزینه کرد بودجه جاری و عمرانی تأکید کرد و گفت: نظارت باید به‌گونه‌ای باشد که ۱۰۲ میلیارد تومان بدهی گاز بخش صنعت و دستگاه‌های اجرایی وجود نداشته باشد و باید نظارت دقیق باشد و اگر دستگاه‌هایی هزینه کرد مناسبی ندارند، بودجه جاری آنان کاهش یابد.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.