خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ برخورداری از جامعه خوب نیازمند ابزار و بسترهای مناسب است
اخبار زنجان/ برخورداری از جامعه خوب نیازمند ابزار و بسترهای مناسب است

اخبار زنجان/ برخورداری از جامعه خوب نیازمند ابزار و بسترهای مناسب است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، محمد علی شعبانی ظهر دوشنبه در جلسه مشترک اعضای شورای اسلامی استان زنجان، افزود: امروز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید در بستر علمی محقق شود.

وی اظهار کرد: برخورداری از جامعه خوب نیازمند ابزار و بسترهای مناسب است ونمی توان از نیازهای جامعه‌شناختی و روان‌شناختی غافل شد و انتظار بهبود اوضاع را داشت.

بازرس کل استان زنجان گفت: شهرداری‌ها باید مکانیزه و سیستماتیک اداره شوند و در اداره امورات حب و بغض برای تعالی نظام باشد نه جناح‌ها و اشخاص حرکت در مسیر قانون مانع بروز مشکلات می‌شود.

شعبانی تأکید کرد: بازرسی استان سعی بر تفاهم و همدلی دارد نه مچ‌گیری و هراس قصور هر یک از اجزای مدیریتی و کارشناسی موجب بدبینی به شاکله نظام می‌شود.

وی بر دقت در عمل، صداقت در رفتار، گفتار و کردار تأکید کرد و افزود: توجه به این موارد ضروری است.

همچنین نایب رئیس شورای استان زنجان گفت: امروز شهرداری‌ها با حجم زیادی از مطالبات و مراجعات مواجه و از سوی دیگر با چالش عدم وجود درآمد پایدار روبه‌رو هستند.

حسین فرامرزلو با بیان اینکه نحوه توزیع مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها شفاف شود، افزود: امروز یکی از مشکلات جامعه این است که نحوه تخصیص جرایم راهنمایی رانندگی شفاف نیست.

وی با بیان اینکه با توجه به چالش های موجود میزان نارضایتی از شهرداری بیش از سایر نهادها خواهد بود، ادامه داد: علاوه بر این دهیاری‌ها و بنیاد مسکن نباید موازی‌کاری کنند؛ چرا که برخی اعتبارات تملک دارایی تخصیص یافته به دهیاری با واگذاری پروژه‌ها به بنیاد مسکن و از طریق بنیاد به پیمانکار؛ هزینه‌ها و واسطه‌گری را افزایش می‌دهد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4348377/برخورداری-از-جامعه-خوب-نیازمند-ابزار-و-بسترهای-مناسب-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.