خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ طی پنج سال گذشته ۱۰ هزار و ۷۰۰ حافظ قرآنی در زنجان تربیت شدند
اخبار زنجان/  طی پنج سال گذشته ۱۰ هزار و ۷۰۰ حافظ  قرآنی در زنجان تربیت شدند

اخبار زنجان/ طی پنج سال گذشته ۱۰ هزار و ۷۰۰ حافظ قرآنی در زنجان تربیت شدند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام جعفر جنتی شامگاه چهارشنبه در محفل قرآنی در دارالقرآن کریم زنجان، یکی از رسالت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در بحث قرآنی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است.

وی اظهار کرد: برگزاری آزمون‌های قرآنی به‌صورت ویژه از مرحله شهرستانی شروع و تا مرحله بین اللملی ادامه دارد که این سازمان انجام می‌دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: خوشبختانه در  ۴۱ دوره مسابقات قرآن کریم در مرحله  استانی استان عملکرد خوبی داشته است.

جنتی  بر تقویت و تبیین فرهنگ قرآنی در جامعه  تأکید کرد و افزود: جامعه‌ای که به سمت قرآن و ارزش‌های دینی پیش برود آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

وی به اهداف برگزاری مسابقات قرآنی اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این مسابقات تقویت فعالیت‌های نهادهای قرآنی و تشویق جوانان به فعالیت‌های قرآنی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ابراز کرد: سالانه بیش از ۲ هزار حافظ قرآنی در استان زنجان تربیت می‌شود و طی پنج سال گذشته بیش از ۱۰ هزار و ۷۰۰ حافظ  قرآنی در استان تربیت‌شده است. 

جنتی افزود: مقام معظم رهبری بر تقویت فعالیت‌های قرآنی تأکیددارند و این سازمان بر تحقق این امر مهم برنامه‌ریزی لازم را دارد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4344666/طی-پنج-سال-گذشته-۱۰-هزار-و-۷۰۰-حافظ-قرآنی-در-زنجان-تربیت-شدند

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.