خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۲۴ کشور به بازارهای جدید صادراتی استان زنجان افزوده شده است
اخبار زنجان/  ۲۴ کشور به بازارهای جدید صادراتی استان زنجان افزوده شده است

اخبار زنجان/ ۲۴ کشور به بازارهای جدید صادراتی استان زنجان افزوده شده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، ناصر فغفوری  بعد از ظهر چهارشنبه در همایش معرفی و تجلیل از صنعتگران، معدنکاران و اصناف برتر استان زنجان که در سال همایش‌های بین‌المللی «ابهرآنلاین»انه برگزار شد، با تاکید بر اینکه تحریم‌های اعمال شده علیه کشور، کاملا هوشمندانه است، افزود: به همین خاطر، برای مقابله با این تحریم‌ها نیز باید عملکرد هوشمندانه‌ای از خود نشان دهیم.

وی با یادآوری اینکه مشکلات عدیده به‌وجود آمده در برهه کنونی، فقط مربوط به تحریم‌های وضع شده علیه کشور نیست، ادامه داد: معتقدیم مدیران باید نسبت به شرایط کشور، موضع مناسبی داشته باشند؛ چرا که بخش اعظمی از وضعیت بغرنج امروز ناشی از عدم تغییر رویکرد برخی از مدیران دولتی در قبال مشکلاتی است که مشاهده می‌کنیم.

فغفوری یکی از رویکردهای جدی امروز را ایجاد ستاد فوریت‌ صنعتی و معدنی برای بهبود شرایط کنونی دانست و تصریح کرد: در حال حاضر کشور با جنگ اقتصادی مواجه است و باید برای بهبود شرایط ستاد فوریت‌های صنعتی و معدنی ایجاد شود که البته در استان زنجان کمیته رصد مشکلات اقتصادی تشکیل شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تاکید کرد: در حال حاضر ۲۴ کشور به بازارهای جدید صادراتی استان افزوده شده و درآمد گمرک نیز در سال گذشته نسبت به سال ماقبل ۶۰ درصد افزایش یافته است.

فغفوری میزان حقوق دولتی دریافت شده از معادن در سال ۹۵ را ۱۱.۵ میلیارد تومان اعلاام کرد و با بیان اینکه پارسال این مبلغ ۱۸ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: همچنین میزان صادرات استان در سال ۹۴ به میزان ۲۳۶ میلیون دلار، در سال ۹۵ نیز به میزان ۳۵۴ میلیون دلار و در سال گذشته بیش از ۴۵۰ میلیون دلار بوده است که استان زنجان توانست در بخش صادرات تحقق ۱۲۰ درصدی داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۴ کشور به بازارهای جدید صادراتی استان افزوده شده و درآمد گمرک نیز در سال گذشته نسبت به سال ماقبل ۶۰ درصد افزایش یافته است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4344329/۲۴-کشور-به-بازارهای-جدید-صادراتی-استان-زنجان-افزوده-شده-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.