خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فعالیت ۴۹سمن در حوزه پیشگیری و درمان ابتلا به مواد مخدر در زنجان
اخبار زنجان/ فعالیت ۴۹سمن در حوزه پیشگیری و درمان ابتلا به مواد مخدر در زنجان

اخبار زنجان/ فعالیت ۴۹سمن در حوزه پیشگیری و درمان ابتلا به مواد مخدر در زنجان

عبدالرضا شهبازی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به فعالیت سمن  ها در حوزه  مواد مخدر در استان زنجان اشاره کرد و افزود:  در سال گذشته ۴۶ سمن در حوزه  پیشگیری و درمان مواد مخدر فعالیت داشتند که این تعداد امسال به ۴۹سمن رسیده است.

وی اظهار کرد:  مبارزه با مواد مخدر وظیفه دولت نیست و مبارزه با این پدیده شوم نیازمند مشارکت مردم و سمن‌ها می‌باشد و برای کاهش اعتیاد در استان باید فعالیت سمن‌ها تقویت شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان گفت: متأسفانه سن اعتیاد در استان کاهش‌یافته است و اعتیاد در بین دانش آموزان دو درصد و در بین دانشجویان بیش از ۲.۵ درصد است.

شهبازی بر امر پیشگیری از اعتیاد در جامعه تأکید کرد و افزود: باید اقدامات فرهنگی و پیشگیری در راستای مقابله و مبارزه با مواد مخدر ویژه دیده شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان ابراز کرد: مبارزه با مواد مخدر اثرات مهمی در جامعه دارد و باید خانواده‌ها مواظب فرزندان خود باشند و همچنین جوانان آگاهی لازم را از مواد نیروزا و اعتیادآور داشته باشند.

وی تصریح کرد: مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر نیازمند عزم ملی است و همکاری دستگاه‌های فرهنگی نقش تعیین‌کننده‌ای در این خصوص دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان گفت: بیش از ۷۵  درصد سرقت‌ها و جرائم  در استان زنجان توسط معتادین انجام می‌گیرد که در این میان باید برای معتادین بهبودیافته اشتغال ایجاد شود.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.