خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ طرح استعدادیابی قرآن در زنجان تقویت می شود
اخبار زنجان/ طرح استعدادیابی قرآن در زنجان تقویت می شود

اخبار زنجان/ طرح استعدادیابی قرآن در زنجان تقویت می شود

حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» با اشاره به اجرای طرح استعدادیابی قرآنی در سطح استان زنجان افزود: طرح استعدادهای قرآنی به‌صورت متمرکز از آبان ماه سال ۹۵ اجرا می‌شود و تاکنون هم به خوبی اجرا شده است.

وی اظهار کرد: طرح استعدادهای قرآنی برنامه بلندمدت یک ساله است و هدف از اجرای این طرح تربیت قشر جوان و نوجوانان در بحث قرآن است و در سال جاری به جد پیگیری می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: طرح استعدادیابی قرآن برای نوجوانان سنین ۱۰ تا ۱۸ سال  است و این طرح در شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده و ماه‌نشان اجرا می‌شود.

صفی یاری تأکید کرد: باید جلسات حفظ قرآنی کریم شناسایی و تقویت شود و جلسات قرآنی هم باکیفیت بیشتری برگزار شود و همچنین باید حفظ، قرائت و روخوانی قرآن کریم در استان تقویت شود.  

وی ابراز کرد:  باید جلسات حفظ و کرسی‌های حفظ قرآن کریم به خوبی در استان زنجان به خوبی انجام شد و در این میان استعدادیابی از حوزه قرآنی با نگاه  به آینده توسط سازمان تبلیغات اسلامی استان انجام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تصریح کرد: در این برهه زمانی که  دشمن با انواع ترفندها وارد عرصه شده باید فعالیت‌های قرآنی در جامعه به خوبی تقویت شود.

صفی یاری گفت: قرآن تأثیرگذارترین امر درزمینه توسعه فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه است و رفع چالش‌های فرهنگی درگرو توجه بیشتر به قرآن و مفاهیم قرآنی است.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.