خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ادبیات پایداری جزو اولویت حوزه هنری زنجان است
اخبار زنجان/ ادبیات پایداری جزو اولویت حوزه هنری زنجان است

اخبار زنجان/ ادبیات پایداری جزو اولویت حوزه هنری زنجان است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از حوزه هنری استان زنجان، امیر نعمتی در نشست هم‌اندیشی با نویسندگان و فعالان ادبیات‌پایداری، افزود: ادبیات پایداری، ادبیات فریاد مظلومیت انسانها و ادبیات ظلم ستیزی است، ادبیات مقاومت و ایثار و پایداری در مقابل هجمه‌های دشمن است که باید برای جبران کم کاری‌ها و پر کردن خلاها در زمینه ثبت و ضبط دوران دفاع‌مقدس تلاش شود.

وی با بیان اینکه حوزه هنری انقلاب اسلامی در پی کشف، جذب و پرورش استعدادهای جوان و تولید آثار فاخر هنری است، ادامه داد: باید برای جبران کم‌کاری‌ها و پرکردن خلاها در زمینه ثبت و ضبط دوران دفاع‌مقدس تلاش شود.

سرپرست حوزه هنری زنجان به مغفول ماندن آزادگان دفاع‌مقدس در ادبیات‌پایداری در زنجان اشاره کرد و با تأکید بر لزوم توجه به رزمندگان و آزادگان هشت سال دفاع‌مقدس از فعالان ادبیات‌پایداری استان زنجان خواست تا جهت ثبت و ضبط و بیان خاطرات و زنده نگاه داشتن ایثار و رشادت های آزادگان دفاع مقدس استان وارد این عرصه شوند.

نعمتی با بیان اینکه هنر باید در خدمت جامعه باشد و به بیان مسائل اجتماعی روز بپردازد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در جنگ نرمی به مراتب سخت تر از جنگ نظامی به سر می بریم.

وی  با بیان اینکه در حال حاضر ابتدا باید نیازها را شناسایی و بر اساس ضرورت‌ها، اولویت‌بندی کنیم، گفت: ادبیات پایداری در حوزه‌های مختلف هنری و مطالعاتی جزو اولویت‌های حوزه هنری زنجان است.

سرپرست حوزه هنری زنجان تصریح کرد: موضوعات۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی، در کنار مضامینی چون سبک زندگی و خانواده، تمدن اسلامی، دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و آسیب‌های اجتماعی در ابعاد مختلف آن جزو اولویت‌های حوزه هنری زنجان است.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.