خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تصادفات فوتی در جاده‌های استان زنجان ۱۰ درصد رشد دارد
اخبار زنجان/  تصادفات فوتی در جاده‌های استان زنجان ۱۰ درصد رشد دارد

اخبار زنجان/ تصادفات فوتی در جاده‌های استان زنجان ۱۰ درصد رشد دارد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سرهنگ علی‌اصغر شیرمحمدی صبح سه شنبه در جلسه شورای ترافیک، به وقوع تصادف فوتی در جاده‌های استان زنجان طی سه ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: طی این بازه زمانی ۴۴ نفر براثر تصادف در جاده های استان جان خود را از دست دادند که در سال گذشته در همین بازه زمانی ۴۰ نفر فوت شدند.

وی اظهار کرد: تصادفات فوتی در جاده‌های استان زنجان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش دارد.

رئیس پلیس‌راه استان زنجان گفت: درمجموع تصادفات در جاده‌های استان زنجان طی سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دارد و طی این بازه زمانی خستگی و خواب‌آلودگی و انحراف به چپ بیشترین علت تصادفات در جاده‌های استان زنجان بوده است.

شیرمحمدی از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند.

شیرمحمدی تأکید کرد: زنجان یک استان عبوری است  و بیشتر جاده‌ها برای گذر مسافران بزرگراه است در این میان رانندگان به‌محض خستگی در اولین فرصت در یک مجتمع و پارکینگ اقدام به استراحت کنند و اصلاً رانندگی نکنند و در هر دو ساعت ۱۵ دقیقه استراحت کنند و درجاهایی که مطمئن هستند تصادف پیش نمی‌آید توقف کنند.

وی افزود: رانندگان در شب از رانندگی خودداری کنند چراکه دید بسیارکم می‌شود و از رانندگی بین خطوط و سبقت و انحراف به چپ جلوگیری کنند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.