خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پذیرش گروه سنی شیرخوار در ۲۳ مهد کودک بهزیستی زنجان
اخبار زنجان/ پذیرش گروه سنی شیرخوار در ۲۳ مهد کودک بهزیستی زنجان

اخبار زنجان/ پذیرش گروه سنی شیرخوار در ۲۳ مهد کودک بهزیستی زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین» و به نقل از بهزیستی استان زنجان ، سلمان حسینی در دوره آموزشی شیرخوار ویژه مربیان مهد کودک بهزیستی افزود: مهدهای کودک براساس کیفیت خدمات و رتبه بندی در چهار رتبه چهار ستاره ، سه ستاره ، دو ستاره و یک ستاره به کودکان شیرخوار ارائه خدمت می کند.

وی با بیان اینکه کودکی سرآغازی برای پایه ریزی جوانب مختلف دوره های بعدی زندگی است اظهار کرد: برای داشتن جامعه ای سالم با انسانهای سالم و توانمند، باید زمینه رشد و تعالی شخصیت افراد از همان دوران کودکی فراهم شود.

حسینی  خاطر نشان کرد: حضور کودک در مهدهای کودک نقشی مطلوب و موثری در شکل گیری شخصیت کودک دارد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: ضمیر کودک در ابتدا همانند لوح سفیدی است که قابلیت ترسیم و پذیرش تعالیم و مبانی مختلف را دارد بنابراین هدایت و ساماندهی اصولی این ظرفیت می تواند در رشد و تعالی مطلوب کودک و پایه گذاری آینده ای مناسب برای وی مؤثر واقع شود.

حسینی مهد کودک را محیطی اجتماعی و مناسب برای کودکان دانست و یادآور شد: کودک در این محیط در ارتباط با جمع همسالان خود نحوه برقراری ارتباط با سایرین، قدرت تصمیم گیری و بسیاری از رفتارهای درست اجتماعی را می آموزد.

وی ویژگی های دوره شیرخوارگی ، تفاوت های کودکان در دوره شیرخوارگی ، اهمیت بازی با کودک شیرخوار ، نقش و اهمیت جایگاه مربی بعنوان مراقب اصلی کودکان شیرخوار را از اهداف اصلی این دوره آموزشی برشمرد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان  با بیان اینکه ۴۶۵ مربی در مهدهای کودک در سطح استان زنجان مشغول بکار هستند ادامه داد: از این تعداد ۷۰ نفر بعنوان مربیان شیرخوارفعالیت دارند.

حسینی تعداد کودکان مهدهای کودک در سطح استان را نزدیک به ۶ هزار نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد شامل گروه های سنی شیرخوار، نوپا و نوباوه می شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4343153/پذیرش-گروه-سنی-شیرخوار-در-۲۳-مهد-کودک-بهزیستی-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.