خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بیش از ۲۸۰۰ نفر با مجازات جایگزین حبس از زندان رها شدند
اخبار زنجان/ بیش از ۲۸۰۰ نفر با مجازات جایگزین حبس از زندان رها شدند

اخبار زنجان/ بیش از ۲۸۰۰ نفر با مجازات جایگزین حبس از زندان رها شدند

علاءالدین کریمی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به اجرای مجازات جایگزین اشاره کرد و افزود: خوشبختانه تاکنون  در اجرای مجازات جایگزین در استان زنجان عملکرد خوبی داشتیم.

وی اظهار کرد: یکی از راهکارهای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، به‌کارگیری محکومان به انجام خدمات عمومی رایگان است و با اعمال مجازات جایگزین حبس بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ زندانی از سال گذشته تاکنون از زندان رهاشده و به زندان نرفتند.

مدیرکل اقدامات تأمینی زندان‌های استان زنجان گفت: پس از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی موضوع ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی در خصوص صدور مجازات جایگزین حبس، قضات استان زنجان در این زمینه وارد عمل شده و با بررسی نسبت به صدور مجازات جایگزین به‌جای حبس اقدام کرده‌اند.

کریمی تأکید کرد: طی سال گذشته مجازات جایگزین حبس در زمینهٔ الزام به خدمات عمومی رایگان، دوره مراقبت، جزای نقدی، محرومیت از حقوق اجتماعی برای محکومان صادر شده است.

وی افزود: در حوزه خدمات عمومی رایگان ازجمله مجازات جایگزین صادرشده ارائه خدمات آموزشی از قبیل تهیه و نصب بنر آموزشی درزمینه‌های مختلف، برگزاری کارگاه آموزشی نقاشی، تهیه بروشور آموزشی و توزیع آن بین مردم برای آموزش بیشتر، اعلام عمومی عذرخواهی از مأمورین انتظامی در محل وقوع جرم، ارائه تجارب، پاک‌سازی پارک و محوطه آن و کاشت نهال، زیباسازی محیط‌زیست شامل نقاشی، ویزیت رایگان بیماران در مناطق محروم و تأمین هزینه‌های درمان است.

مدیرکل اقدامات تأمینی زندان‌های استان زنجان ابراز کرد: بیش از ۸۰ درصد از زندانی‌ها در زنجان متأهل هستند و  ۷۰ درصد از خانواده‌های زندانیان به کمک و مساعدت مالی نیاز دارند که در این میان سازمان زندان‌ها حمایت لازم از این خانواده‌ها را دارد.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.